Kultura, sztuka » Kultura

„Wróg publiczny numer jeden” na DVD

„Wróg publiczny numer jeden” na DVD
Zobacz więcej zdjęć »
Od dziś w sklepach dostępna jest pierwsza część filmu "Wróg publiczny numer jeden".

Od 16 września 2009 dostępna będzie na płytach DVD pierwsza część francuskiej superprodukcji „Wróg publiczny numer jeden”. Część druga filmu pojawi się w sprzedaży 21 października 2009. 

„Wróg publiczny numer jeden” vol. 1 i vol. 2 to historia autentycznego gangstera Jacquesa Mesrine’a (1936-1979), który miał na koncie niezliczone napady na banki, porwania, dwa razy uciekał z więzienia, przyznał się też do 40 zabójstw. Zarazem Mesrine był gwiazdą mediów, chętnie udzielał wywiadów, lubił gdy pisały o nim gazety, a gdy pisać przestały, napisał w więzieniu autobiografię „Instynkt śmierci”.

W tytułową postać wcielił się Vincent Cassel (prywatnie mąż Moniki Bellucci), który za tę kreację otrzymał Cezara dla najlepszego aktora. Oprócz niego występują m.in. Gerard Depardieu, Ludvine Sagnier, Mathieu Amalric i Elena Ayana.

Nad Sekwaną „Wróg publiczny numer jeden” cieszył się ogromnym powodzeniem. Jako całość otrzymał Cezara dla najlepszego filmu roku 2008, a w sumie obraz w reżyserii Jean-Francoisa Richeta obejrzało w Francji ponad 3,5 miliona widzów - informuje salonkulturalny.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »