Firma » Biznes

www.pelion.eu laureatem konkursu Złota Strona Emitenta

Strona www.pelion.eu została uznana za najlepszą stronę internetową w kategorii „Spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80” w VII edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Celem konkursu Złota Strona Emitenta jest wyłanianie najlepszych stron internetowych spółek giełdowych. Strona internetowa www.pelion.eu została uznana za najlepszą wśród spółek z indeksu sWIG80.

Konkurs podzielony był na trzy etapy. W pierwszym, trwającym od 30 września 2013 r. do 4 lutego 2014 r. strony internetowe były oceniane pod kątem jakości komunikacji z inwestorem, zawartości informacyjnej oraz użyteczności serwisu. W II etapie, trwającym od 11 lutego do 9 kwietnia 2014 r., witryny 71 zakwalifikowanych spółek podlegały ocenie z uwagi na: jasność komunikatu, zawartość informacyjną, komunikację z inwestorem, innowacyjność komunikacji, intuicyjność, ergonomię, zgodność z regułami nawigacji, poprawność zastosowanych technologii oraz estetykę. Dodatkowo pod uwagę brana była opinia inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych oraz inwestora zagranicznego. W II etapie Kapituła konkursu, złożona m.in. z ekspertów rynku kapitałowego oraz przedstawicieli mediów, wyłoniła 15 spółek, po trzy z każdej z pięciu kategorii konkursowych.

Spośród spółek notowanych w ramach indeksu sWIG80 do ścisłego finału zakwalifikowały się strony internetowe spółek Pelion S.A., Comarch S.A. oraz Sygnity S.A. Decyzją Kapituły nagrodę dla najlepszej strony internetowej otrzymała spółka Pelion S.A. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim zawartość merytoryczną witryny, wysoką jakość i bieżące uaktualnianie prezentowanych informacji, wzorowo prowadzoną komunikację z inwestorem indywidualnym, a także wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań funkcjonalnych, w tym dostosowanie serwisu do urządzeń mobilnych. Pod adresem m.pelion.eu każdy użytkownik telefonu komórkowego, smartfona bądź tabletu w szybki i wygodny sposób może znaleźć interesujące go informacje na temat firmy. Dzięki czytelnej nawigacji korzystanie ze strony jest proste i intuicyjne.

Dla Pelion S.A., jako spółki giełdowej, skuteczna i efektywna komunikacja z inwestorami i analitykami ma kluczowe znaczenie. Odpowiadając na rosnące oczekiwania uczestników rynku kapitałowego nieustannie doskonalimy i podnosimy jakość naszej komunikacji za pośrednictwem Internetu. Przyznane wyróżnienie to potwierdzenie, że obraliśmy właściwy kierunek – podkreśla Mariola Belina-Prażmowska, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A. ds. rozwoju i relacji inwestorskich.

Patronat nad konkursem Złota Strona Emitenta objęły Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »