Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Wyciągi roślinne złagodzą skutki słońca

Wyciągi roślinne złagodzą skutki słońca
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo, iż nadmierna opalenizna stała się passe, nadal wiele osób zagrożonych jest skutkami promieni słonecznych. W walce z oparzeniami czy przesuszeniem pomocne są specjalistyczne kremy, do stosowania po opalaniu, których skład oparty jest na naturalnych bioflawonoidach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Złagodzą one podrażnienia, nawilżą i dostarczą składników odżywczych.

Opalenizna już niemodna.

Minęły już czasy, w których zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pragnęli aby ich skóra miała mahoniowy odcień. Celem wielu osób była całoroczna opalenizna, dlatego wielką popularnością cieszyły się solaria. Obecnie, to nie atrakcyjny wygląd, ale starzenie się skóry i zmarszczki, są pierwszymi skojarzeniami na myśl o nadmiernej opaleniźnie.

Dlatego opalamy się jedynie podczas wakacji, a do solarium chodzą nieliczni. Nastawienie Polaków do nadmiernej opalenizny zmieniło się, dzięki większej wiedzy na temat zgubnych skutków słońca. Dowiadujemy się o nich z telewizji, prasy czy internetu. Pomagają w tym także celebryci, gdyż niektórzy z nich promują "porcelanową" cerę.

Skutki nadmiernego opalania.
Gdy wystawiamy skórę na zbyt długie i intensywne działanie promieniowania słonecznego:
1. Może pojawić się obrzęk i rumień, czyli ostre zaczerwienienie. Odczuwamy wówczas pieczenie i ból, a skóra może być pokryta pęcherzami. Zdarza się, że towarzyszy temu wysoka gorączka.
2. Skóra zostaje wysuszona do tego stopnia, że zanika jej elastyczność, tworzą się zmarszczki, pojawiają się strupy i siateczka rozszerzonych naczyń krwionośnych.
3. Dochodzi do rozpadu i zaniku włókien kolagenu i elastyny, dlatego staje się mniej sprężysta i jędrna.
4. U części osób może pojawić się tzw. uczulenie na słońce, czyli nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe.
5. Niestety w skrajnych przypadkach dojść może do rozwoju nowotworu skóry, a nawet do czerniaka.

Jakie składniki aktywne chronią przed słońcem?
Ostropest plamisty (80% silybin).

Jego nasiona odznaczają się zawartością aż 80% silybin. Ekstrakt silybin zastosowany na skórę  w specjalistycznym kremie, działa promieniochronnie, gdyż chroni DNA, przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UVA i UVB. Zawarte w nim bioflawonoidy "zmiatają" wolne rodniki, które działają na komórkę z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Posiada silniejsze działanie antyoksydacyjne niż witaminy E i C: nie tylko zabezpiecza tkanki przed nowotworem, ale również spowalnia, a nawet hamuje wzrost guzów.

Ekstrakt z ostropestu plamistego wzmacnia zdolności regeneracyjne skóry, zmniejsza zaczerwienienia i rozjaśnia ją. Ochrania zdrowe komórki skóry, a niszczy uszkodzone przez promieniowanie UVA i UVB. Stosuje się go w przypadku oparzeń czy nadmiernego wysuszenia naskórka.

Rdest japoński (resweratrol).
Zawarty w tej roślinie resweratrol, podobnie jak silybina, jest silnym antyoksydantem. Działa antymutagennie, wymiatając wolne rodniki i nadtlenki, wykazuje dodatkowo wpływ przeciwnowotworowy. Wyciąg z rdestu japońskiego przeciwdziała zmianom zwyrodnieniowym tkanki (nabłonkowej i łącznej) naczyń krwionośnych. Przyspiesza gojenie ran na błonach śluzowych i skórze, a także zapobiega obrzękom i wysiękom.

Pantenol (witamina B5).
Hydrofilowa substancja nawilżająca, która chroni i pielęgnuje skórę wysuszoną, podrażnioną czy uszkodzoną. Przyspiesza procesy regeneracji naskórka, działa przeciwzapalnie, łagodząco i chłodząco. Zwiększa elastyczność skóry i nadaje jej uczucie gładkości.

Należy do silnie działających stymulantów wzrostu i odnowy naskórka i skóry właściwej, wykazując działanie gojące, przy różnego rodzaju uszkodzeniach skóry i błon śluzowych. Hamuje procesy starzenia się skóry i odgrywa podstawową rolę w procesie podziału komórek.

Skwalen.
Jest składnikiem płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.

Po opalaniu zaleca się stosowanie specjalistycznego kremu kojąco-łagodzącego RadioProtect, który zawiera powyższe składniki. Dlatego:
- koi i łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, które wywołane zostały promieniowaniem słonecznym
- zmniejsza uczucie gorąca i pieczenia, a dodatkowo zapewni, rozgrzanej po opalaniu skórze, uczucie chłodzenia (olejek miętowy)
- nawilża, natłuszcza i dostarcza skórze witamin (B5, C, E, F), dzięki zawartości pantenolu, oliwy z oliwek, skwalenu i gliceryny
- działa ochronnie i stanowi naturalny filtr UV nr 5.

Aby doprowadzić skórę do pełnego zdrowia, powinno się stosować go kilka razy dziennie, szczególnie na noc, gdyż w tym czasie skóra najlepiej się regeneruje. Ten preparat, który został opracowany przez polskiego farmaceutę, od 2010 otrzymuje każdy polski żołnierz, który wyjeżdża na misje NATO i ONZ (jako część wyposażenia leczniczo-profilaktycznego).

Więcej informacji http://radioprotect.eu/radio-protect



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »