Dom » Wnętrza

Zawiasy i uchwyty meblowe – czy już niepotrzebne?

Ostatnio modne stało się zabudowywanie wnęk. Szafy wnękowe cieszą się ogromną popularnością.

Nie dość, że dzięki nim można zagospodarować często nieużywaną przestrzeń to jeszcze otrzymuje się pojemną i praktyczną szafę niemal na wszystko. Szafy do zabudowy mają jeszcze jedną zaletę. Nie zajmują w ogóle przestrzeni znajdującej się przed nimi. Są to bowiem najczęściej szafy przesuwne, a skoro są przesuwne nie używa się w nich ani zawiasów meblowych, ani uchwytów meblowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czy popularność szaf przesuwnych oznacza, że te akcesoria meblowe powoli odchodzą do lamusa? Nic bardziej mylnego. Choć szafy przesuwne mają wielu zwolenników nadal jest nieporównywalnie większe zapotrzebowanie na meble otwierane tradycyjnie. Zawiasy meblowe i uchwyty meblowe jeszcze długo nie wyjdą z użytku. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nie wyjdą z użytku już nigdy. Może w szafach przesuwnych nie mają racji bytu, ale są przecież niezbędnymi akcesoriami meblowymi w wielu innych meblach. Co prawda ostatnio bardzo popularne są także szuflady, a jak wiadomo w szufladzie nie potrzeba ani jednego zawiasu meblowego, ale przecież szuflady na pewno nigdy nie wyprą drzwiczek, a w drzwiczkach zawiasy są niezbędne. Można by też martwić się o przyszłość uchwytów.

W wielu nowoczesnych meblach, choć otwierane są na oścież, takich akcesoriów meblowych w ogóle nie ma. Zupełnie tak jakby uchwytami meblowymi można było zepsuć wizerunek nowoczesnych mebli. Brak uchwytów nie jest jednak regułą, ale jednym z wariatów stosowanych przez współczesny przemysł meblowy. Uchwyty być muszą, bo stosowane są do celów praktycznych, nie tylko estetycznych. Otwieranie szafek, które są ich pozbawione z pewnością jest dość uciążliwe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Selena86

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »