Motoryzacja » Moto Serwis
25 lat SIS firmy Bosch
Zobacz więcej zdjęć » |
W latach 1996 - 2004 SIS obsługiwany był przez komputer a od 2004 roku został zaadoptowany do sprzętu diagnostycznego oraz zintegrowany z oprogramowaniem warsztatowym ESI[tronic].
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Za pomocą diagnozy sterowników usterkę w pojeździe można zdiagnozować, ale nie można jej naprawić. Tutaj przydaje się SIS, instrukcja wyszukiwania usterek przygotowana przez firmę Bosch. System informacji serwisowej zwiększa efektywność w codziennej pracy warsztatu, ponieważ w sposób szybki i usystematyzowany poprzez „prowadzone wyszukiwanie usterek" umożliwia nie tylko odnalezienie usterki, ale także dzięki stworzonemu algorytmowi podpowiada jak postępować w przypadku różnych niedomagań.
SIS firmy Bosch zawiera szereg zapisanych informacji na temat możliwych usterek w najbardziej popularnych markach pojazdów i systemach, co pomaga w ich lokalizacji w pojeździe. SIS prowadzi także bezpośrednio przez procedurę całej naprawy. Czytelna i prosta nawigacja identyfikuje najpierw markę pojazdu, po czym przechodzi do instrukcji wyszukiwania usterek odpowiadającej danemu pojazdowi. Po wykonaniu odczytu pamięci usterek w programie Diagnoza Sterowników funkcja CAS[plus] (Computer Aided Service) kojarzy dane do diagnostyki z danymi systemu informacji serwisowej SIS w celu uzyskania jeszcze efektywniejszego wykrywania usterek. Dane potrzebne do diagnozowania i prawidłowego przebiegu wykonania naprawy pojawiają się natychmiast na ekranie.
W systemie informacji serwisowej SIS firmy Bosch dostępne są takie istotne informacje, jak opis czynności diagnostycznych, schematy elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne, wartości fabryczne i przebiegi sygnałów różnych podzespołów, schematy połączeń, rozmieszczenie pinów we wtyczkach, umiejscowienie komponentów, wskazówki demontażu / montażu, wskazówki BHP, opisy działania, analiza samodiagnozy sterowników.
Ujednolicona struktura, składnia i oznaczenia rozdziałów, fachowe nazewnictwo umożliwiają intuicyjną obsługę oraz bezproblemowe przechodzenie między diagnozą sterowników, funkcją multimetru a instrukcjami wyszukiwania usterek.
Za pomocą SIS sprawdzić można układ sterowania silnika benzynowego i Diesla, układy bezpieczeństwa jazdy, takie jak ESP i ABS, poduszki powietrzne, oświetlenie, hamulce, układ sterowania skrzyni biegów, układ komfortu (np. klimatyzacja), osprzęt elektryczny (np. rozrusznik, alternator), SIA (resetowanie wskaźnika serwisowego) oraz układy z szyną CAN.
Szczegółowych informacji na temat SIS udzielają autoryzowani przedstawiciele Bosch. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)