Gospodarka » Przemysł

APS S.A. modernizuje kocioł białostockiej Elektrociepłowni

APS S.A. modernizuje kocioł białostockiej Elektrociepłowni
Zobacz więcej zdjęć »
Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA będzie współpracowała z firmą Metso Automation Polska przy modernizacji kotła Elektrociepłowni Białystok. To kolejna istotna umowa, zawarta ostatnio przez APS SA.

Metso Automation Polska sp. z o.o. z Gliwic jest wykonawcą dostaw i usług dla systemu automatyzacji innowacyjnej inwestycji - przebudowy kotła pyłowego-węglowego na ekologiczny kocioł fluidalny ze złożem bąbelkowym, opalanym biomasą wraz z placem biomasowym.

APS SA - jako podwykonawca - zajmie się kompleksowymi pracami, związanymi z aparaturą kontrolno - pomiarową i automatyką przewidzianym dla tej inwestycji. Wartość umowy to „liczba 7- cyfrowa" - jak czytamy w komunikacie. - Jest to istotna dla spółki umowa z powodu jej wartości, jak i zakresu odpowiedzialności - roboty obejmują wszystkie etapy realizacji - od projektów poprzez dostawy, montaże, po rozruch obiektów powiązanych z istniejącymi u inwestora układami technologicznymi - mówi prezes APS SA, Bogusław Łącki. - Z racji ogromnych możliwości i doświadczenia naszej spółki coraz częściej jesteśmy podwykonawcą nowatorskich inwestycji, których technologia jest chroniona przez zleceniodawcę. Z tego powodu składamy zobowiązania o poufności wszystkich danych dotyczących realizowanego projektu. Faktem jest, że Elektrociepłownia Białystok S.A. realizuje kolejny projekt o światowym poziomie innowacyjności. Prace zlecone APS S.A. mają być zakończone w pierwszym kwartale 2013r.

Metso Automation Polska Sp. z o.o. należy do fińskiego koncernu METSO - globalnego dostawcy zrównoważonych technologii i usług dla energetyki, przemysłu wydobywczego, petrochemicznego i gazowe, budownictwa i recyclingu. W Polsce Metso posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dostawach i usługach dla procesów produkcji energii z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »