Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Basmati, jaśminowy czy dziki? Czym wyróżniają się poszczególne odmiany ryżu Britta?
Zobacz więcej zdjęć » |
Warto poznać najpopularniejsze z nich, by nie tylko dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, ale też wprowadzić do swojego menu nowe potrawy. Podpowiadamy, czym wyróżniają się poszczególne odmiany ryżu marki Britta.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Ryż biały
Ryż biały pochodzi z Europy i jest najpopularniejszą w Polsce odmianą tego produktu. Zaliczamy go do ryżów długoziarnistych (ok. 6-7 mm długości). Otrzymuje się go przez usunięcie z ziarna wierzchnich warstw. Charakteryzuje się twardą strukturą i śnieżnobiałym kolorem. Jest uwielbiany za krótki czas gotowania oraz delikatny aromat, komponujący się z większością potraw. Ryż biały marki Britta nie zawiera frakcji drobnych, dzięki czemu jest sypki i nie skleja się. Jest dostępny w opakowaniach 4 x 100 g oraz 8 x 100 g.
Ryż parboiled
Ryż parboiled swoje właściwości zawdzięcza specjalnemu preparowaniu termicznemu, które pozwala zachować w jego wnętrzu wszystkie witaminy oraz składniki odżywcze. Jest nieco twardszą odmianą ryżu. Podczas gotowania nabiera delikatnego złotego koloru. Pasuje do pieczeni, ryb oraz warzyw. Wykorzystuje się go także w sałatkach, a nawet do produkcji deserów. W ofercie marki Britta występuje w opakowaniach 4 x 100 g oraz 1 kg.
Ryż jaśminowy
Ryż jaśminowy pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej i stosuje się go głównie w potrawach z kuchni azjatyckiej, zwłaszcza z użyciem owoców morza czy drobiu. Jego śnieżnobiałe ziarna przypominają kwiaty jaśminu a podczas gotowania wydzielają piękny, delikatny aromat porównywalny do zapachu orzechów lub krzewu, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Ta odmiana po ugotowaniu nadal pozostaje sypka i nigdy się nie skleja. Ryż jaśminowy marki Britta dostępny jest w opakowaniach 4 x 100 g oraz 500 g.
Ryż dziki
Ryż dziki to tak naprawdę nasiona trawy wodnej, uprawiane oryginalnie przez Indian u wybrzeży rzeki Missisipi. Bardzo długie ziarna mają brązowo-czarny kolor. Ten wyszukany produkt charakteryzuje się orzechowym zapachem i smakiem. Dobrze komponuje się z rybami, mięsem i egzotycznymi sałatkami (np. z żurawiną). W ofercie marki Britta występuje w opakowaniu 4 x 50 g oraz w połączeniu z ryżem parboiled (2 x 100 g). Kombinację dwóch ziaren możemy podawać z tak wykwintnymi mięsami jak raki czy dziczyzna.
Ryż brązowy
Ryż brązowy jest jednym z najmniej przetworzonych, a więc najbardziej wartościowych odmian ryżu. Z ziarna usuwa się jedynie wierzchnią okrywę. Gotuje się go dłużej niż pozostałe odmiany, a po ugotowaniu ryż jest kleisty. Pasuje do mięs, dań sosami i dań typu casserole. Marka Britta oferuje ryż brązowy w opakowaniach 4 x 100 g oraz 500 g.
Ryż basmati
W dosłownym tłumaczeniu jego nazwa basmati oznacza „pachnący ryż”. Uprawiany u podnóża Himalajów, w Indiach i Pakistanie, jest idealnym dodatkiem do dań kuchni indyjskiej, w tym mięs, ryb i owoców morza. Ryż basmatki marki Britta jest niezwykle sypki i lekki. Dostępny jest w opakowaniach 4 x 100 g oraz 500 g.
Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.
Nadesłał:
flypr
|
Komentarze (6)
Witam! Kramera wspomniany parowar marki philipiak znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych. Ich adresy: philipiakmilano.pl
Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
Gdzie taki parowar vel zestaw naczyń można obejrzeć na żywo?
Jedzenie z parowaru dobra sprawa. Sama też mam taki parowar philipiaka jak Ty alka. Fajna sprawa, bo rozkładając części tego parowaru można ich używać jako normalnych naczyń.
Ja zawsze gotuję ryż dziki
Ja używam głównie ryżu brązowego lub dzikiego. Gotuję go w multicookerze. Wychodzi sypki, każde ziarenko osobno. W dodatku nie traci swoich właściwości.
Jeśli ryż to tylko gotowany na parze - obojętnie jaki się wybierze. Ja przygotowuję w domu obiad w parowarze philipiaka. I nie tylko ryż, ale i ziemniaki, mięsa i ryby.