Firma » Biznes

Bydgoskie Meble z certyfikatem FSC

Bydgoskie Meble z certyfikatem FSC
Zobacz więcej zdjęć »
Markę BYDGOSKIE MEBLE, należącą do grupy meblowej IMS, wyróżniono prestiżowym certyfikatem FSC, który przyznawany jest firmom prowadzącym działalność w zgodzie z zasadami ochrony środowiska naturalnego.

Forest Stewardship Council®  jest międzynarodową, niezależną, pozarządową organizacją założoną w 1993 roku przez instytucje z 25 krajów, która  wyróżnia firmy prowadzące odpowiedzialną ekologicznie strategię zakupową i spełniają szereg rygorystycznych norm wspierających zrównoważoną gospodarkę leśną.

 

 

Przez pojęcie zrównoważonej gospodarki leśnej rozumiemy nie tylko ochronę samych drzew i związanego z nimi surowca drzewnego, ale przede wszystkim jest to ochrona całego ekosystemu leśnego. Znak FSC umieszony na wyrobie oznacza, że wykorzystany do jego produkcji materiał pochodzi z lasu posiadającego certyfikat, w którym gospodarka uwzględnia zasady ochrony środowiska, aspekty społeczne i ekonomiczne. Certyfikat jest jednym z elementów wpływających na konkurencyjność oferty firmy. „Tego typu wyróżnienia stają się coraz ważniejsze dla świadomych ekologicznie klientów.” – mówi Izabela Lipińska Marketing Manager Poland & East Europe z IMS Group i dodaje – „Osoba, który zakupi produkt z logo FSC automatycznie staje się jednym z ogniw całego łańcucha odpowiedzialnej gospodarki leśnej, a tym samym postępuje ekologicznie.”

Proces wdrożenia systemu FSC w BYDGOSKICH FABRYKACH MEBLI trwał ponad pół roku. Pierwszym krokiem było wypracowanie właściwych zasad współpracy z dostawcami surowca. Następnym przygotowanie zakładów produkcyjnych do produkcji zgodnych z systemem. Certyfikatem FSC zostały objęte wszystkie zakłady mebli skrzyniowych marki BYDGOSKIE MEBLE. „Logo systemu będziemy umieszczać w materiałach promocyjnych, na opakowaniach i bezpośrednio na wyrobach z oferty BYDGOSKIE MEBLE.” - mówi I.Lipińska -  „Jeszcze w tym roku planujemy wdrożenie systemu FSC w zakładach tapicerskich grupy IMS.” Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Primoloko/Black&WhitePR
http://blackandwhitepr.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »