Gospodarka » Przemysł

Ciemno na Euro 2012

Ciemno na Euro 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało jedynie pół roku. Prace przygotowawcze wchodzą już w decydującą fazę. Wśród ewentualnych przyczyn porażek organizacyjnych wymieniane są zazwyczaj: brak sieci autostrad, fatalny stan polskich kolei czy opóźnienia przy budowie stadionów.

Istnieje jeszcze jedno, wyjątkowo poważne ryzyko. Podczas meczu może zabraknąć prądu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Eksperci od energetyki ostrzegają, że w przyszłym roku Polskę może czekać blackout – niewykluczone, że właśnie podczas mistrzostw. Polski system energetyczny w zdecydowanej większości bazuje na inwestycjach zrealizowanych w latach 60., 70. i 80. Efektem takiego stanu jest znaczne zużycie infrastruktury, linii przesyłowych i osłabienie mocy wytwórczych, które w porównaniu z zaawansowanymi krajami UE produkują średnio o około 8-10% mniej energii elektrycznej. Już dziś przerwy w dostawach na poziomie skumulowanym rocznym wynoszą w Polsce 300 minut. Dla porównania w Japonii ten czas wynosi jedynie 17 minut.

- Najczęstszymi przyczynami awarii są problemy technologiczne. Dodatkowo dają o sobie znać problemy pogodowe oraz sezonowość natężenia poboru mocy i wynikające z tego faktu przeciążenia – mówi Maciej Mączyński, Vice President IT Business APC by Schneider Electric.

Euro 2012 to ogromne przedsięwzięcie. Spodziewana liczba kibiców, którzy przyjadą na czas mistrzostw do Polski wynosi 2,5 mln. Ewentualna awaria prądu nie tylko uniemożliwi oglądanie meczu, ale spowodować uszkodzenie wrażliwego sprzętu – komputer, AGD, RTV. Nagłe skoki napięcia wywołane między innymi wyładowaniami atmosferycznymi mogą doprowadzić do uszkodzenia wszystkich urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej.

- Piorun może wywołać przepięcia (tj. skoki napięcia ponad dopuszczalną wartość) we wszystkich obwodach elektrycznych - a więc w sieciach i instalacjach elektrycznych, w liniach telefonicznych, w instalacjach antenowych, a także w sieciach internetowych i TV kablowej i zniszczyć wszystkie urządzenia podłączone do tych instalacji. Skutecznym sposobem na uniknięcie strat spowodowanych wyładowania elektromagnetycznymi i wahaniami napięcia jest  kilkupoziomowy system zabezpieczeń.  Oprócz zwykłego uziemienia niezbędna jest listwa przeciwprzepięciowa.- dodaje Maciej Mączyński.

Oprócz ochrony urządzeń trzeba zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo danych gromadzonych na ich dyskach twardych. Zasilacz UPS jest kolejnym poziomem ochrony – oprócz tego, że spełnia funkcje listwy przeciwprzepięciowej, pozwala w chwili utraty zasilania na podtrzymanie pracy urządzenia na tyle długo, aby zapisać dane i bezpiecznie zamknąć system.   

O APC by Schneider Electric

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19”, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »