Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Co robić, aby być wiecznie młodym?

Co robić, aby być wiecznie młodym?
Zobacz więcej zdjęć »
Czy proces starzenia można zagamować w sposób naturalny i bezpieczny dla zdrowia? Czy nie chciałbyś opóźnić proces starzenia się i czuć się młodo aż do późnej starości?

Jednym z istotnych czynników wpływających na szybsze starzenie się jest źle dobrana dieta. Razem z wiekiem zahamowuje się możliwość wchłaniania składników regenerujących toteż istotne, by z całości pokarmów wybierać tylko te bardzo wartościowe takie jak owoce (np. mangostan, ananas) i warzywa (brokuł, fasola) .

Bardzo ważną i niezaprzeczalną pobudką przyspieszonego starzenia się jest niedobór odpowiednich organicznych pierwiastków i mikroelementów w naszym organizmie takich jak np. koenzym q10. Nowoczesne preparaty farmakologiczne pozwalają tylko zmniejszyć powstałe już problemy, jednak nie są w stanie ich całkowicie usunąć. Raporty z badań od dawna alarmują nas w tym, że większą część śmiertelnych chorób można zapobiec za pomocą zaaplikowania naszemu ciału odpowiednich witamin i minerałów.

Ważne jest by zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo ważną przyczyną wszelkich wyniszczających chorób nie są wirusy i bakterie, lecz następstwa działania wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się. Na szczęście badacze odkryli też, iż w owocach takich jak mangostan czy śliwka znajduje się duża ilość antyoksydantów, które unicestwiają wolne rodniki.

Raporty z badań pokazały, iż geny odpowiadają za długość życia w około 30 procentach. Natomiast 70 procent to czynniki, na które możemy wpływać.

Jak jeść, żeby się nie zestarzeć (zbyt szybko)? Unikaj przejadania się, jest to jedną z głównych przyczyn starzenia się w krajach bogatych. Decyduj się na produkty dietetyczne. Spożywaj mniejszą ilość kalorii, postaw na witaminy. W czasie klimakterium jedz koenzym q10 w podwójnej dawce. Wszystko jedno ile masz lat zegar biologiczny ludzi po godzinie siedemnastej spowalnia się mobilizując się do snu. Zrób tak by ostatni posiłek był jedzony przed siedemnastą. Nie stosuj ścisłych diet.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (2)

  • avatar
    spaghetti 2013-02-21 07:58:18

    Dobiegam 30-tki i wiem, że o wiecznej młodości można tylko pomarzyć. Można się oczywiście wspomóc różnych preparatami, kosmetykami, a nawet operacjami plastycznymi, ale czasu nie cofniemy.

  • avatar
    ~marcel 2013-02-11 15:35:53

    Trochę prawdy - goldsgym.pl/cztery-sekrety-wiecznej-mlodosci,t,174,30,2.html Wystarczy pamiętać o podstawowych kwestiach, podstawowych czynnościach, a wtedy na pewno wydłużycie sobie swoje życie. Zapewniam!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »