Gospodarka » Narzędzia

Do czego wykorzystać parownicę?

Do czego wykorzystać parownicę?
Zobacz więcej zdjęć »
Parownica to nowoczesne urządzenie elektryczne, dzięki któremu można sprzątać szybciej, łatwiej, wygodniej i z lepszym efektem. Podczas codziennych porządków wykorzystamy ją do różnorodnych zadań – nawet specjalnych.

Poznaj wszystkie zastosowania parownicy i zastanów się, czy to urządzenie stworzone dla Ciebie.

Jakie zalety ma czyszczenie parą?

Dlaczego miałbyś zdecydować się na urządzenie elektryczne sprzątające za pomocą pary, kiedy do wyboru masz setkę innych, w tym tańszych i tradycyjnych, używanych od pokoleń? Chociażby dlatego, że wielofunkcyjna parownica to alternatywa nie tylko dla klasycznego mopa, co oznacza, że sprzątniesz nią o wiele więcej powierzchni, nie zaś wyłącznie podłogę. Ale o tym zaraz!

Sprzątanie parą wyklucza kupowanie środków chemicznych. Nie musisz już jeździć po marketach i kupować stu butelek z płynami: do podłóg drewnianych, paneli, okien, luster, kafli… Gdzie to wszystko potem składować?! Sama para jest wystarczająca do usuwania zabrudzeń, i to nawet tych większych oraz trudniejszych, bo np. przyschniętych.

Kontakt z parą pozostawia mytą powierzchnię suchą i lśniącą. Nie niszczy jej, więc parą można myć nawet powierzchnie delikatne (warto jednak zastosować dopasowany do danej powierzchni tryb). Ponieważ wysoka temperatura wybija bakterie, wirusy, drobnoustroje i cząsteczki grzybów, pleśni czy wykwitów, oczyszczone podłogi czy kafle są jednocześnie odkażone, higieniczne. To dobra wiadomość zwłaszcza dla alergików i astmatyków.

Co można myć parownicą?

Do czego można wykorzystać parownicę? Czy to rzeczywiście urządzenie wielofunkcyjne, niemal uniwersalne? Zasadniczo: tak. Parownicą umyjemy marmur i drewno, panele i dywany, kafle podłogowe i ścienne, lustra i szyby, meble twarde i miękkie. A to dopiero początek!

Mycie parą sprawdza się zwłaszcza w łazience i kuchni, gdzie bakterii może pojawić się więcej. Odkazimy nią urządzenia sanitarne, armaturę, blaty, okapy, płyty grzewcze. Możemy oczyścić wnętrze piekarnika i grzejnik ścienny. Umyjemy nawet stal nierdzewną, która występuje w sprzętach i akcesoriach, np. garnkach. Zastosujemy ją do tapet w mieszkaniu i tapicerki w aucie.

Parownica zawdzięcza wielofunkcyjność w dużej mierze wymiennym końcówkom – dyszom. Im ich więcej, tym głębiej sięgniemy, do węższej szczeliny wnikniemy, albo odwrotnie: umyjemy większą powierzchnię w krótkim czasie. Innej końcówki będziemy potrzebowali do umycia fug w kaflach, innej do wysprzątania podłóg w całym mieszkaniu.

Parownica nie tylko do sprzątania?

Warto też wspomnieć o dodatkowej funkcji parownicy. Otóż to nowoczesne urządzenie elektryczne sprawdza się nie tylko podczas przeprowadzania porządków domowych, ale także… prasowania! Po umieszczeniu na jej końcu odpowiedniej dyszy bez trudu rozprostujemy zagniecenia na ubraniach, nie musząc nawet wyciągać deski do prasowania. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku na drzwiach.

Mało tego, parownicą również szybko i łatwo odświeżymy materiały! Jeśli ubrania nie wymagają prania, ale chcielibyśmy pozbyć się z nim zapachu dymu, jedzenia czy perfum, wystarczy, że potraktujemy je parą. Podczas oczyszczania znikną też sterczące nitki, włosy i zmechacenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »