Kultura » Kultura
Dyplomy – zwierciadła wyjątkowości artysty
Zwykle jest to pierwsze miejsce, drugie, trzecie lub wyróżnienie. Bez względu na przyznane miejsce dyplomy są powodem do dumy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dyplomy mogą być również dowodem na posiadaną wiedzę. Przyznaje się je np. pod koniec roku szkolnego. Mogą stanowić dowód posiadanego wykształcenia. Są więc dokumentami bardzo ważnymi, przechowywanymi zwykle przez całe życie. W przypadku starania się o pracę zabieramy dyplomy na rozmowę i dumnie prezentujemy potencjalnemu pracodawcy.
Bywają dyplomy osiągnięte z wielkim trudem i w pocie czuła. Bywają też oczywiście dyplomy mniej wartościowe. W każdym razie widać, że dyplomy niejedno mają imię.
Bardzo wdzięcznym przykładem dyplomu jest dyplom zwycięstwa lub udziału w konkursie piosenki. W tym wypadku artyści uczestniczący w takim konkursie raczej nie liczą na nagrody rzeczowe w postaci np. pralki czy lokówki do włosów. Jeśli nawet takie nagrody są przyznawane, mają one o wiele mniejsze znaczenie dla artysty niż dyplomy. Dyplomy bowiem z widniejącym na nim przyznanym miejscem stanowią potwierdzenie talentu, słuszności obranej drogi muzycznej. Stanowią niezbity dowód na to, że to co robi artysta ma sens i warto kontynuować swoją drogę artystyczną. No bo po co w ogóle coś robić, jeśli nie spotyka się to z uznaniem?
Tak więc dla artystów dyplomy mają szczególne znaczenie, ponieważ są oni ludźmi, którzy szukają potwierdzenia swojej niezwykłości. Pragną oni przeglądać się w dowodach uznania. Takie dyplomy można traktować jak zwierciadła własnej oryginalności. Dyplomy w konkursie piosenki przechowujemy zwykle w szczególnych miejscach i nigdy o nich nie zapominamy. W chwilach zwątpienia mogą być lekarstwem na brak pewności siebie.
Komentarze (0)