Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Ekocuda z upcyklingowej wikliny – warsztaty kreatywne dla seniorów

Ekocuda z upcyklingowej wikliny – warsztaty kreatywne dla seniorów
Zobacz więcej zdjęć »
Ekologiczne rękodzieło z upcyklingowej wikliny będą tworzyć seniorzy w ramach kolejnych zajęć z cyklu „Senior aktywny i kreatywny”, które odbędą się 22 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Udział w warsztatach z tworzenia nowych przedmiotów z rzeczy, które już zostały zużyte, jest satysfakcjonujące i przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. To też doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie osób pasjonujących się tworzeniem rękodzieła. Wstęp jest bezpłatny.

Technika upcyklingowej wikliny polega na wycinaniu pasków z różnych materiałów, np. ze starych kolorowych gazet, papierowych toreb czy reklamówek, a następnie pleceniu ich w sposób podobny do tradycyjnej wikliny. W trakcie sobotnich zajęć w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz seniorzy dowiedzą się, jak z takiej plecionki można zrobić koszyczki i pudełeczka, w sam raz na domowe bibeloty.

 

Podczas warsztatów „Senior aktywny i kreatywny” w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz uczestnicy uczą się różnych technik rękodzielniczych i mają możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, uczyć się od siebie nawzajem i rozwijać swoje umiejętności. Zajęcia są idealnym sposobem na spędzenie czasu w kreatywny sposób, wzbogacenie swojego życia o nowe umiejętności oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Udział w warsztatach kreatywnych jest bezpłatny, uczestnicy na miejscu otrzymują wszelkie przybory potrzebne do wykonania dekoracji, a po zajęciach mogą zabrać swoje rękodzieło do domu na pamiątkę.

Następne spotkanie dla seniorów za miesiąc. 20 maja uczestnicy będą tworzyć makramowe drzewka. Warto poświęcić czas na tę pasjonującą aktywność.

Warsztaty kreatywne dla seniorów odbędą się 22 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego. W zajęciach można wziąć udział od godziny 12.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »