Technologie » Telekomunikacja
Ericsson i Deutsche Telekom odnoszą sukces
Zobacz więcej zdjęć » |
Ericsson i Deutsche Telekom udanie przeprowadziły próbę terenową wyższej szerokopasmowej transmisji optycznej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oprócz innych firm, Ericsson i DT są zaangażowane w publiczny projekt badawczo-rozwojowy 100GET, w ramach którego odbył się test. Nowa technologia (dostarczana w tej próbie przez platformę Marconi MHL 3000 WDM) obejmie stale rosnące usługi szerokopasmowe dla klienta w stacjonarnych i mobilnych sieciach szerokopasmowych. Dzięki znacznemu zwiększeniu objętości na istniejących sieciach włóknistych, system transportu optycznego pomaga operatorom sieci skalować Capex przyrostowym oraz zmniejszyć pobór energii, a zatem znacząco obniżyć koszty.
Coraz więcej osób korzysta z IPTV i usług wideo przez Internet. Coraz częściej biznes domaga się materiałów audio wysyłanych przez sieć. To powoduje znaczący wzrost liczby usług szerokopasmowych wymagających transportu przez sieć. Nie ma potrzeby rozszerzania całego systemu transportu. Aby poradzić sobie tą dodatkową ilością danych, a zwłaszcza połączeniami pomiędzy routerami w rdzeniu stałych i konwergowanych sieci, przemysł optyczny kieruje się w stronę serii standardów transportu o wyższej prędkości. Ericsson znajduje się na czele tego postępu, czego dowiodły rozszerzenia konsumenckie 40G, a teraz postęp mapy drogowej 100G w odpowiedzi na dodatkowe wczesne potrzeby klienta przez uaktualnienie opracowanych systemów Marconi MHL 3000.
Hans-Dieter Haag, członek organizacji CTO w ramach HQ Deutsche Telekom, powiedział: "Dla obecnych i przyszłych sieci transportowych, elastyczny plan transportu optycznego jest niekwestionowaną koniecznością dotyczącą skalowania technicznego i komercyjnego. To równoważy wartość naszych istniejących aktywów włókien i pomaga nam poradzić sobie z paradoksami związanymi z dochodami z sieci szerokopasmowej. Ponadto, jest to kluczowa technologia wspierająca nasze wysiłki w zakresie równowagi korporacyjnej i wydajności energetycznej. Deutsche Telekom aktywnie przyczynia się do definicji różnych standardów 100G. Z przyjemnością widzimy stałe możliwości skalowania już wykorzystanego sprzętu z mieszanym ruchem 10G i 40G wykorzystywanym nawet do transmisji kanałów 100G."
Håkan Eriksson, Starszy Vice-Prezes i Dyrektor Techniczny Ericsson, powiedział: "Transmisja 100G jest najnowszą techniką w technologii optycznej i spodziewamy się, że stanie się ona kluczowym wymogiem dla wielu operatorów sieciowych w ciągu kilku następnych lat. To wspaniałe, że Ericsson już prezentuje nasze możliwości prezentowania technologii i ściśle współpracuje z klientami takimi jak Deutsche Telekom i organami normalizacyjnymi w celu udoskonalenia tej technologii."
W prezentacji wykorzystano istniejące połączenie z mieszanym ruchem 10G i 40G z kanałem 50 GHz. Szybkość linii 112 Gbit/s osiągnięto przy użyciu multipleksowej polaryzacji RZ-DQPSK i szybkiego trackera polaryzacyjnego ponad 600 km standardowego SMF. Połączenie obejmowało różnorodne ROADM i nierównomiernie rozmieszczone wzmacniacze.
W trakcie projektu badawczo-rozwojowego 100GET, DT i Ericsson będą kontynuowały próby terenowe w roku 2009 oraz będą dalej ściśle współpracować z klientami, w celu określenia najlepszych formatów modulacyjnych gwarantujących, że produkty będą odpowiadać przyszłym wymaganiom.
DT i Ericsson nadal prowadzą badania branżowe i normalizację w zakresie optyki o dużej prędkości. Na przykład na 40GbE i 100GbE z IEEE, z ITU-T do wykorzystania nowej generacji hierarchii cyfrowej OTU-4 OTN do 112Gbit/s i z OIF dla transmisji long-haul 100G.
Ethernet jest obecnie preferowanym interfejsem do transportu aplikacji pakietowych i 100GbE stanowi dziesięciokrotny wzrost usług szerokopasmowych w porównaniu z tym, co jest zwykle wykorzystywane w Ethernecie dzisiaj.
Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.
Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)