Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Fotograf na wesele - jak go wybrać?

Czy szukanie fotografa na wesele ma w ogóle sens, skoro wujek Kazik kupił sobie niedawno aparat cyfrowy za 5 tysięcy złotych?

Wszystkie małżeństwa, które zrezygnowały z fotografa wiążąc swoje nadzieje z talentem wyposażonych w aparat członków rodziny przekonują, że ma, warto więc postawić nieco inne pytanie. Skoro liczba osób oferujących swoje usługi w tym zakresie jest imponująca, jak wybrać fotografa, któremu naprawdę można zaufać i w przypadku którego ma się pewność, że wykona zdjęcia, do których będziemy wracać z przyjemnością?

Unikanie „kota w worku”
Profesjonalny fotograf ślubny nie ogranicza się do opowiadania o swoim doświadczeniu. Od amatorów różni się przede wszystkim tym, że jest w stanie wspomniane doświadczenie udokumentować. Może zaprezentować nam bogate portfolio i jest w stanie zasugerować nie tylko rozwiązania standardowe, ale i te mniej typowe. Nie warto zatem wybierać osoby wykonującej zdjęcia tylko dlatego, że jest „dobra”. Obowiązkowo należy zapoznać się z jej pracami i zastanowić się nad tym, czy ich stylistyka jest dokładnie tym, czego się szuka.

Bez niedomówień
Niektórzy autorzy zdjęć ślubnych lubią, gdy otacza ich aureola osób nieco niedostępnych i wyjątkowo zapracowanych. Na maile odpowiadają więc z opóźnieniem, sugerują, że ich kalendarz jest ustalany z półrocznym wyprzedzeniem, a do tego trudno uzyskać od nich informacje na temat tak podstawowy, jak choćby czas trwania sesji przedślubnej. Być może niektórym klientom podoba się taka otoczka, w zdecydowanej większości przypadków osoby z takim podejściem działają jednak przede wszystkim na nerwy.
 
Szukasz fotografa na wesele? Sprawdź katalog WnetWesele.pl
 
Cena ma znaczenie
Nikt nie sugeruje, że wybór fotografa na wesele musi wiązać się z oszczędnościami, warto jednak pamiętać, że jego umowa nie jest jedynym wydatkiem, jaki musi podejść młoda para. Warto więc szukać profesjonalistów, którzy są w stanie określić, co zawiera się w proponowanej przez nich stawce, a jednocześnie nie zakładają, że klient musi płacić całą kwotę jeszcze przed wykonaniem usługi. Pomaga to w lepszym planowaniu wydatków zapewniając jednocześnie większy komfort.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »