Dom » Budownictwo

Gdy budynek myśli razem z mieszkańcem

Gdy budynek myśli razem z mieszkańcem
Zobacz więcej zdjęć »
Inteligentna technologia powinna przede wszystkim łączyć wygodę i bezpieczeństwo użytkowania z energooszczędnością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzisiaj nowoczesny styl życia to inteligentny styl życia. Szczególnie w kwestii energooszczędności, budownictwa i modernizacji, które idą w parze z inteligentnymi rozwiązaniami budynku. W inteligentnych domach, funkcje techniczne połączone są ze sobą, tak by było można nimi wygodnie sterować z każdego zakątka budynku – w tym również przy pomocy urządzeń mobilnych.

Coraz więcej wykonawców chce wiedzieć, czy w swoich projektach zrealizowali rozwiązanie inteligentnego stylu życia. By było to łatwiejsze, specjaliści łączą komponenty poszczególnych technologii, w taki sposób, aby zabić rutynę dnia codziennego, zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo – a nawet wnieść wkład w ochronę klimatu. Rozwiązania firmy Jung sprawiają, że życie jest łatwiejsze nie tylko dla mieszkańców, ale również dla planistów, architektów i wykonawców, poprzez łączenie wszystkich technologii w budynku, gdzie rolety, ogrzewanie, system alarmowy, oświetlenie, wentylacja i komponenty multimedialne “komunikują się” ze sobą nawzajem. W domu inteligentnym, nowoczesne systemy przejmują funkcje kontrolne by idealnie zsynchronizować się ze stylem życia domowników. Główna idea to łatwe i bezpieczne sterowanie zgodne z zamysłem mieszkańców.

Inteligentne technologie budowlane

Rozważania dotyczące wygody i dobrego samopoczucia odgrywają kluczową rolę w inteligentnym domu, który automatycznie zarządza na przykład temperaturą, czy świeżym powietrzem. Urządzenia mobilne za pomocą aplikacji pozwolą na wyregulowanie temperatury zanim mieszkańcy powrócą do domu. Natomiast zaprogramowane sceny świetlne włączą również system muzyczny. 
Zanim mieszkańcy opuszczą dom, mogą sprawdzić pogodę na naściennym panelu dotykowym. Tego samego ekranu można użyć także do otwarcia furtki gościom. Można też, w mgnieniu oka, ocenić zużycie energii. Elektryczność, gaz i źródło ciepła jest ciągle mierzone i w każdej chwili może być wyświetlone na diagramach i wykresach. Jeśli system jest odpowiednio zaplanowany, profesjonalnie zamontowany i utrzymywany w dobrym stanie to codzienne życie mieszkańców staje się coraz prostsze.

Wybór ustawień jest tak szeroki, jak oczekiwania mieszkańca. Każdy, kto chce może nadal w salonie używać obrotowego ściemniacza do regulacji oświetlenia, ale w inteligentnym domu z inteligentnymi przyciskami, można go używać również do regulacji głośności muzyki lub pozycji rolet. Dla osób, które lubią widzieć kontrolowane elementy i być na bieżąco, Jung poleca panele dotykowe montowane na ścianie. Są one zaprojektowane, jako wygodne centrum kontroli, gdzie użytkownik może znaleźć wszystkie funkcje w mgnieniu oka – indywidualnie poukładane wg. pomieszczeń lub ulubionych funkcji, co zapewnia łatwe sterowanie.

Nie ważne, które elementy firmy Jung zostaną wybrane ponieważ na koniec i tak wszystko zostaje pod kontrolą. Funkcje mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie, a także w każdej chwili zmienione wedle indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki zastąpieniu rutyny dnia codziennego sterowaniem samoczynnym, dom jest postrzegany, jako „inteligentny”. System zawsze dostosowuje się do potrzeb użytkowników. Z maksymalną wygodą i bezpieczeństwem. 
eNet – po prostu inteligentnie
 
Radiowe załączanie i regulacja oświetlenia w budynku, regulacja rolet, otwieranie lub zamykanie drzwi garażowych, czy też realizacja indywidualnych scen świetlnych – wszystko to jest możliwe dzięki systemowi eNet. Sterowanie mobilne i stacjonarne oraz konfiguracja tego dwukierunkowego systemu radiowego są bardzo proste i wygodne – można go zastosować także w już zagospodarowanych budynkach bez konieczności zmian instalacji elektrycznej. Konfiguracja i obsługa systemu eNet jest realizowana za pomocą bramki IP i aplikacji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ do bramki IP możliwe jest podłączenie do pięciu smartfonów jednocześnie. Aplikacja eNet obsługuje również funkcje i sceny świetlne. 
 
Komfortowe sterowanie temperaturą
 
Wygodny i ekonomiczny regulator temperatury z wyświetlaczem dostępny w wersji Standard i Universal, umożliwia utrzymanie w pomieszczeniu pożądanej temperatury. Urządzenie w sposób automatyczny lub na podstawie czasu reguluje temperaturę w pomieszczeniu, tak, aby sprostać indywidualnym wymaganiom użytkowników. Duży, podświetlany na biało wyświetlacz umożliwia czytelne wyświetlanie tekstu, na przykład aktualnej temperatury czy programu. Kontroler w wersji Universal posiada także możliwość wyświetlania czasu oraz programator czasowy. 
 
Wizualizacja Smart Pilot KNX
 
Dzięki pojemnościowym ekranom dotykowym, panele dotykowe Smart Pilot gwarantują niespotykaną łatwość obsługi. Elegancki design jest dodatkowo podkreślony dzięki ramkom ozdobnym wykonanym z hartowanego szkła lub aluminium. Aktualizacje Facility Pilot 3.5 i Facility Pilot Navigator 2.1 udostępniają nowe rozwiązania w celu zoptymalizowania planowania, konfiguracji i obsługi systemu. Sceny świetlne mogą być wizualizowane i sterowane za pomocą ekranów Smart Display, tabletów i smartfonów, począwszy od zmiany koloru oświetlenia, po zastosowania multimedialne. W połączeniu z czujnikiem zużycia energii KNX możliwe jest wyświetlanie pobierania energii z maksymalnie czterech odbiorników. Wyniki pomiarów wyświetlane są w postaci słupków w przedziale godzinowym, dziennym, miesięcznym lub rocznym. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DN

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »