Firma » Bankowość

Getin Noble Bank S.A. odkupi część DZ Bank Polska S.A.

W dniu 22 maja 2013 roku DZ Bank Polska S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. podpisały przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa DZ Bank Polska S.A. specjalizującej się w obsłudze najzamożniejszych klientów indywidualnych do Getin Noble Bank S.A. („Umowa”).

Umowa dotyczy klientów private banking, których aktywa wynoszą ok. 200 mln PLN.  Transakcja obejmuje również spłacane regularnie kredyty w PLN (bez NPL), a także depozyty i rachunki bieżące klientów private banking. Cena transakcyjna odzwierciedla wartość rynkową przedmiotu Umowy jakkolwiek nie powoduje powstania obowiązków informacyjnych po stronie Getin Noble Bank S.A. i jest objęta tajemnicą handlową.

„Podpisanie umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez DZ Bank Polska S.A. na rzecz Getin Noble Bank S.A. to kolejny etap rozwoju banku. Transakcja wzmocni naszą pozycję w segmencie private banking” – powiedział Krzysztof Rosiński, Prezes Zarządu Getin Noble Bank S.A. „Po jej zamknięciu, nowi klienci będą mogli korzystać z szerokiej oferty private banking naszego banku, obejmującej m.in. asset management, corporate private banking oraz transfer międzypokoleniowy majątku” – dodaje Krzysztof Rosiński.

Transakcja nie wpłynie na funkcjonowanie obsługi klientów private banking, która będzie realizowana bez zakłóceń. Intencją stron jest przeprowadzenie transakcji nie tylko w sposób jak najbardziej płynny, ale też przyjazny i przejrzysty dla wszystkich zainteresowanych.

Sfinalizowanie transakcji tj. podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających m.in. od uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, jak również indywidualnych zgód klientów na zmianę banku. Zamknięcie transakcji planowane jest w 2013 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RC2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »