Firma » System prawny
Główne zasady przekazywania pełnomocnictwa za pośrednictwem notariusza
Zobacz więcej zdjęć » |
Potrzebne jest zawsze wtedy, kiedy nie możemy osobiście uczestniczyć w określonych czynnościach prawnych. Warto to zadanie zlecić profesjonalnej i zaufanej kancelarii notarialnej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czym jest pełnomocnictwo
Niejednokrotnie pojawia się w życiu taka sytuacja, gdzie w pewnych czynnościach prawnych nie możemy uczestniczyć osobiście. Może to być chociażby zakup lub sprzedaż nieruchomości, sprawa podatkowa. W takich sytuacjach niezbędne jest pełnomocnictwo notarialne, na mocy którego wyznaczymy osobę, która w takich czynnościach będzie mogła zamiast nas uczestniczyć. Jest to rozwiązanie przydatne dla osób, które przebywają za granicą, nie mogą pojawić się gdzieś osobiście ze względu na zły stan zdrowia i jeszcze w wielu innych sytuacjach. Decydując się na przekazanie komuś pełnomocnictwa należy udać się do notariusza, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i sprawnym załatwieniu wszystkich tych formalności, warto skorzystać z usług Kancelarii Notarialnej Aneta Sitnicka-Urbaniak. To kancelaria z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, z której usług będziesz z pewnością zadowolony.
Główne zasady przekazania pełnomocnictwa
Pełnomocnictwo u notariusza to złożona procedura. Udając się do notariusza w celu przekazania takiego pełnomocnictwa potrzebne Ci będą dowód osobisty oraz dane osoby, której tego pełnomocnictwa chcesz udzielić. Chodzi tutaj o imię i nazwisko, PESEL, adres zameldowania, imiona rodziców oraz numer dowodu osobistego. Wszystkie te dane są niezbędne do sporządzenia stosownej umowy przez notariusza. Pamiętaj, że pełnomocnikiem może być osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych. Forma pełnomocnictwa zależeć będzie od tego do jakiej umowy będzie ono potrzebne. Otrzymany wypis pełnomocnictwa przekazujesz swojemu pełnomocnikowi. To właśnie nim będzie się legitymować w każdym miejscu, w którym będzie Cię reprezentować. Sporządzenie pełnomocnictwa wiąże się oczywiście ze stosowną opłatą dla notariusza. Poza tym konieczna będzie też opłata za każdy otrzymany wypis pełnomocnictwa. Sam oryginał sporządzonego pełnomocnictwa z Twoim podpisem pozostaje w kancelarii notarialnej, która dokument przygotowała.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)