Firma » Biznes

Grupa Liebrecht & wooD kontynuuje rozwój w duchu zrównoważonego rozwoju. Firma wdraża Politykę ESG

Grupa Liebrecht & wooD kontynuuje rozwój w duchu zrównoważonego rozwoju. Firma wdraża Politykę ESG
Zobacz więcej zdjęć »
Tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu oraz wyzwania przyszłości, inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników, a także wdrażanie struktur oraz procedur ESG do ładu korporacyjnego. To trzy filary Polityki ESG Liebrecht & wooD.

Grupa Liebrecht & wooD już od ponad 30 lat działa na rynku nieruchomości. W tym czasie zrealizowała kilkadziesiąt zrównoważonych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce i Rumunii - mixed-use, biurowych, mieszkaniowych, handlowych i magazynowych. Zaangażowanie firmy w rozwój, z poszanowaniem historii tworzonych miejsc i środowiska naturalnego oraz w trosce o dobrostan użytkowników, potwierdzane jest w zaawansowanych procesach certyfikacyjnych, począwszy od oddanego do użytku w 2013 wielofunkcyjnego Placu Unii. Aż ponad 70% projektów Grupy Liebrecht & wooD posiada certyfikat ekologiczny BREEAM. Warto przy tym zaznaczyć, że najnowsza realizacja - Drucianka Campus - została wyróżniona na najwyższym możliwym poziomie BREEAM „Outstanding".

- Tworzenie zrównoważonych, prospołecznych i innowacyjnych projektów jest priorytetem Liebrecht & wooD. W połączeniu z działaniami placemakingowym na najwyższym poziomie, a także przestrzeganiem wewnętrznych, transparentnych zasad funkcjonowania i dbałością o wysokie standardy ekologiczne naszych budynków, wyznaczamy trendy na rynku. Doskonałym przykładem takiego projektu jest Centrum Praskie Koneser. Rewitalizując opustoszałe i niszczejące zabudowania pofabryczne nie tylko przywróciliśmy życie pięknej architekturze i w kluczowy sposób przyczyniliśmy do ożywienia dzielnicy w duchu zrównoważonego, policentrycznego rozwoju miast, ale również - organizując samodzielnie i we współpracy z innymi setki wydarzeń dla społeczności Warszawy oraz dla turystów - spotęgowaliśmy miastotwórcze i prospołeczne korzyści działalności deweloperskiej. To nasza wielka duma i wielka odpowiedzialność - mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce.

Polityka ESG. Trzy filary działania

Wszystkie dotychczasowe modele funkcjonowania Liebrecht & wooD, wpisujące się w działania w zakresie dbałości o środowisko, społeczną odpowiedzialność i ład korporacyjny, zostały zebrane w dokumencie ESG Policy (Polityka ESG). Wyznacza on kierunki postępowania Grupy w kolejnych latach i będzie stanowił podwaliny do jej dalszego zaangażowania na rynku nieruchomości w nurcie zrównoważonego rozwoju. W opracowaniu zostały wyróżnione trzy główne obszary:

  • tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu i wyzwania przyszłości,
  • inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników,
  • wdrażanie struktur i procedur ESG do ładu korporacyjnego.

Pierwszy z filarów odnosi się do dążeń Liebrecht & wooD do dbałości o środowisko naturalne. To ścieżka wytyczająca drogę firmy do redukcji negatywnego wpływu na otoczenie, zwiększenia wydajności operacyjnej oraz wsparcia dla zrównoważonego rozwoju miast poprzez zrównoważone budownictwo (wyraża się to m.in. w dokładaniu starań do uzyskiwania certyfikatów BREEAM na poziomie Excellent lub równoważnych). Drugi z nich jest zobowiązaniem Grupy względem społecznej odpowiedzialności. W tym zakresie będzie ona zmierzać w swojej działalności do pozytywnego wpływu na zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan swoich pracowników, najemców oraz tworzonej przez siebie społeczności. W kontekście wzmocnienia ładu korporacyjnego Liebrecht & wooD zamierza wdrażać struktury i procedury, zapewniające zgodność z zasadami ESG (np. działania antykorupcyjne - polityka zero tolerancji dla łapownictwa).

Standardy Polityki ESG Liebrecht & wooD

Wypracowane filary Polityki ESG są odpowiedzią Liebrecht & wooD na zrozumienie konieczności wsparcia ze strony sektora prywatnego w kwestii osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W rezultacie, wybranych zostało sześć z nich, które stanowią rdzeń Polityki ESG firmy:

  • dobre zdrowie i jakość życia;
  • równość płci;
  • zrównoważone miasta i społeczności;
  • odpowiedzialna konsumpcja i produkcja;
  • działania w dziedzinie klimatu;
  • partnerstwo na rzecz celów.

- Jesteśmy świadomi kryzysów, z jakimi zmaga się nasza planeta. Można do nich zaliczyć zmiany klimatyczne, utratę różnorodności biologicznej i zanieczyszczenie środowiska. Jako firma społecznie odpowiedzialna, czujemy się zobowiązani do ograniczania negatywnego wpływu budownictwa na przyrodę i ludzi. Dlatego jesteśmy gotowi, by dołożyć jeszcze większych starań w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego, co odzwierciedla nasza Polityka ESG - podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba.

Proces tworzenia Polityki ESG w Liebrecht & wooD trwał od listopada 2022 roku i był wspomagany przez doświadczoną firmę doradczą Savills. Wybór kluczowych kierunków rozwoju Grupy, zawartych w dokumencie, był zgodny z metodologią GRI.

- Zespół ESG & Sustainability w Savills miał ogromną przyjemność towarzyszyć firmie Liebrecht & wooD w tworzeniu polityki oraz strategii ESG & Sustainability. Przygotowana strategia odpowiada na potrzeby interesariuszy oraz wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego. Wspólnie stworzyliśmy 3 kluczowe obszary strategiczne, w których firma ma największy wpływ. W ramach wybranych obszarów koncentrowaliśmy się nie tylko na efektywności energetycznej i emisji śladu węglowego, ale przede wszystkim na tworzeniu budynków i miejsc odpornych na wyzwania przyszłości, jak również na zdrowiu i dobrostanie użytkowników tworzonych przez firmę obiektów - mówi Katarzyna Chwalbińska-Kusek, dyrektorka działu ESG & Sustainability w Savills.

Więcej informacji na temat Polityki ESG Liebrecht & wooD można znaleźć pod linkiem: liebrecht-wood.com/esgpolicy/.

***

Grupa Liebrecht & wooD od blisko 30 lat prowadzi działalność w sektorze nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie zrealizowała inwestycje o łącznej wartości ponad 1 mld EUR. Liebrecht & wooD specjalizuje się w tworzeniu pionierskich projektów wielofunkcyjnych, biurowych, handlowych, mieszkaniowych i magazynowych, które otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień - zarówno na rynkach lokalnych, jak i na arenie międzynarodowej.

Liebrecht & wooD aktywnie wdraża standardy ESG do swojej strategii biznesowej, a jej wszystkie nowe inwestycje posiadają certyfikat BREEAM. Wśród projektów wchodzących w skład polskiego portfolio firmy znajdują się obecnie m.in.: Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Moxy Warsaw Praga Hotel, Monopol czy Flanders Business Park. Firma zarządza również prestiżowym biurowcem Centrum Marszałkowska, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy. Portfel inwestycji zrealizowanych przez Liebrecht & wooD w Polsce obejmuje również takie inwestycje jak: Plac Unii, Kopernik Office Buildings, Jerozolimskie Business Park czy Batory Office Buildings.

W skład Grupy Liebrecht & wooD w Polsce wchodzą: spółka Liebrecht & wooD realizująca projekty deweloperskie, firma WeCARE specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz spółka Interact zajmująca się obsługą księgową inwestycji. Więcej informacji o Grupie Liebrecht & wooD dostępnych jest na stronie: liebrecht-wood.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »