Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Haczyk na pstrąga wg. Corona-Fishing

Haczyk na pstrąga wg. Corona-Fishing
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z nowym rokiem rozpoczął się sezon łowiecki na pstrągi potokowe. Tysiące wędkarzy z całej Polski udaje się nad rzeki, by „upolować” te trudne do złowienia ryby. Często samotnie stawiają czoła naturze i żywiołom, stając do walki, w której zwycięzca jest tylko jeden.

Pstrąg potokowy to ryba z rodziny łososiowatych. W naszym kraju występuje w górskich potokach Beskidów, Tatr, Sudetów, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na Pomorzu Zachodnim i Środkowym, Dolnym Śląsku oraz na Warmii i Mazurach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W polskich warunkach dochodzi do ok. 80 cm długości i 5 kg masy ciała. Pstrąg to typowy drapieżnik. Jest waleczny, sprytny, ale i płochliwy. Nie poddaje się bez walki pierwszemu lepszemu wędkarzowi.

Jak przechytrzyć spryciarza?

Pstrągarze od dawna szukają coraz to lepszych sposobów na złowienie swojej „ulubionej" rybki. Najskuteczniejszą metodą są własnoręcznie robione przynęty. Eksperci Corona-Fishing dotarli do najznamienitszych wędkarzy, by poznać ich tajniki sztuki tworzenia najskuteczniejszych woblerów na pstrągi. Dlatego na www.corona-fishing.pl można znaleźć najlepsze drewniane, ręcznie robione przynęty, ze specjalnie zaprojektowaną akcją i kolorem.

Na połowy dużych pstrągów powstały woblery kwiskie. Tajemnicą ich skuteczności jest drewno, z którego są wykonane. Poprzez jego użycie wobler bez koziołkowania leci w miejsce, w które chciał go wrzucić wędkarz. Co różni produkty Corona-Fishing od sztucznych przynęt innych firm? Odpowiedź dają wyjątkowe kształty i barwy, doskonale imitujące rzeczywisty pokarm pstrąga. Najważniejsza jest jednak unikalna praca zaprojektowana przez doskonałych polskich spinningistów. Cena woblera kwiskiego waha się od 19 do 26 zł, czyli, biorąc pod uwagę unikatowość i niepowtarzalność ręcznie wykonanego produktu, jest ona naprawdę niewysoka.

Prawdziwym jednak powodem do dumy firmy Corona-Fishing są woblery łamane. Łamańce są niezwykle trudne do wykonania. Powstają ze specjalnego, ciężkiego rodzaju drewna, dzięki czemu przynęta płynie wyjątkowo naturalnie wabiąc swoją ofiarę. Łamańce, podobnie jak wolbery kwiskie, są bardzo realistycznie pomalowane; płynąc, imitują uciekającą lub chorą rybę. Ich cena to jedyne 36 zł za sztukę!

Jaki wysiłek, taka satysfakcja

Złowienie pstrąga potokowego nie jest sprawą łatwą. Jest to ryba sprytna i silna, co czyni ją godnym przeciwnikiem wytrawnego wędkarza. Doświadczony pstrągarz musi być prawdziwym łowcą. Starać się wtopić w otoczenie, by nie spłoszyć swej ofiary. Szukać dogodnych miejsc do łowów, być bezszelestnym jak cień i cierpliwym jak mnich. Jednak nadal dla udanego połowu najistotniejszy pozostaje wybór najlepszej przynęta. Na „byle co" nie nabierze się sprytny drapieżca. Z chwilą, gdy „rybka połknie haczyk", wędkarz odczuwa ogromną satysfakcje. Wie, że właśnie przechytrzył jednego z bardziej cwanych przeciwników podwodnego świata.

www.corona-fishing.pl

Corona-Fishing

www.corona-fishing.pl
ul. Międzyborska 17 lok 63
04-041 Warszawa

Czynne od Pn.-Pt.: 10.00-16.00
telefon: 022 813 75 46
mobile: 605 144 081

Corona-Fishing - wędkarstwo dla wielu z nas to nie tylko hobby, czy miłe spędzanie wolnego czasu, ale ogromna i nieustannie rozwijana pasja. Pielęgnujemy ją przez wiele lat, a niekiedy przez całe życie, poświęcając własną energię, a czerpiąc w zamian przyjemność, którą nam daje.

Corona-Fishing jest organizacją powstałą właśnie z takiej pasji. Staramy się prowadzić działalność skierowaną do ludzi podobnych do nas. Nasze założenia zostały oparte o kilka podstawowych zasad, wyłonionych z dwóch istotnych obszarów. Pierwszy to wędkarstwo - nasza pasja i miłość. Drugi to determinacja w krzewieniu najwspanialszego hobby. Celem naszym jest dotarcie do wędkarzy - pasjonatów, ludzi poświęcających swój czas dla wody, dzikiej przyrody i radości płynącej z doświadczeń budowanych z wiedzy o podwodnym świecie. Zależy nam na przekazaniu wędkarskiej "iskry", kropli zimnego górskiego potoku i dreszczy, które budzą w nas instynkt łowcy wtedy, gdy w krystalicznie czystej rzece obserwujemy pięknego, starego pstrąga.

Corona-Fishing prowadzi swoje działania w sposób zgodny z najwyższymi standardami rzetelności i etyki. Staramy się aby nasza działalność stała się partnerskim układem, pozwalającym wytworzyć najwyższy poziom współpracy.

Jesteśmy otwarci na prowadzenie dialogu, aby wspólnie rozwijać nasze doświadczenia i móc przedstawić najwyższej jakości rozwiązania i produkty.

PRODUKTY dostępne na www.corona-fishing.pl:

- ręcznie wykonane woblery, cykady, wahadłówki, przynęty boleniowe, przynęty trociowe, obrotówki klepanki, błystki obrotowe, jigi, koguty;

- wędki, wędki podlodowe;

- akcesoria wędkarskie;

- odzież wędkarska itd.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.corona-fishing.pl
http://www.corona-fishing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »