Kultura, sztuka » Kultura

II Festiwal Kina Rosyjskiego SPUTNIK na iplex.pl

II Festiwal Kina Rosyjskiego SPUTNIK na iplex.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Od 14 do 23 listopada wirtualne ekrany kina iplex.pl gościć będą prawdziwe perełki rosyjskiego kina, prezentowane w ramach II Filmowego Festiwalu Kina Rosyjskiego SPUTNIK nad Warszawą.

Tegoroczna edycja festiwalu na wirtualnych ekranach iplex.pl odbywa się po raz pierwszy. „Seanse prezentowane będą równolegle z pokazami, wyświetlanymi w warszawskiej Kinotece. Dzięki temu, internetowi widzowie iplex.pl, którzy nie mogą pojawić się w salach tradycyjnego kina osobiście, także będą mieli szansę uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu – bez względu na miejsce, w którym się znajdują – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ramach II Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK w ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie otrzymają możliwość obejrzenia rosyjskich filmów oklaskiwanych przez publiczność na całym świecie oraz nagradzanych na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto.  Na wirtualnych ekranach pokazana zostanie istotna część festiwalowego repertuaru. Wśród wyświetlanych pozycji z cyklu nowego kina rosyjskiego obejrzeć będzie można m.in. Shultes Bakura Bakuradze (prezentowany w konkursie w Cannes) oraz nominowany w 6 kategoriach do nagrody Narodowej Akademii Sztuki i Nauki Kinematograficznej Rosji “Złoty Orzeł” film Podróż ze zwierzętami domowymi Wiery Storożewej (Grand Prix Moskwa 2007). W ramach festiwalowych projekcji zobaczyć też będzie można między innymi obrazy pt.: Wyspa, Pełen oddech, Słowo jak głaz,, Okrucieństwo, Spadkobiercy, Kopiejka, Rzeka, Samobójca czy Najlepsza pora roku. Nie zabraknie też wielokrotnie nagradzanych filmów: Wygnanie oraz Ładunek 200.  

Do wirtualnego kina iplex.pl przeniesiono wszystkie elementy kina tradycyjnego. Aby z niego skorzystać należy zarezerwować bilet, zjawić się o stosownej porze przed ekranem i obejrzeć wybrany seans w czasie rzeczywistym. Filmu nie można przewinąć, ani – co najważniejsze – skopiować. Jednak iplex.pl to nie tylko wirtualne kino. Na stronie www.iplex.pl znajduje się także internetowa wypożyczalnia filmów, w ramach której wybrane w filmotece iplex.pl tytuły można oglądać dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia. Iplex.pl istnieje na rynku od lutego tego roku. Jest pierwszym wirtualnym kinem nie tylko w Polsce ale i w Europie.  Więcej informacji na temat kina iplex.pl: Gizela ZielińskaPR Managertel. 0 696 980 355

gizela.zielinska@iplex.pl

Szczegółowe informacje o II FESTIWALU FILMÓW ROSYJSKICH:  www.filmros.pl

Dyrektor Festiwalu: Małgorzata Szlagowska

Organizatorzy: Fundacja WSPIERAM

Partnerzy: PISF

Dodatkowych informacji udziela:Biuro Prasowe Festiwalu:Fundacja WspieramUl. Erazma Ciołka 30, 01-432 Warszawatel. 22 837 91 44, tel. 22 877 44 52Iwona Gosk, iwona@ear.com.pl

Wirtualne kino iplex.pl, zadebiutowało na rynku w lutym tego roku. Dzięki niemu użytkownicy internetu mogą oglądać w domowym zaciszu nawet filmowe przedpremiery. Repertuar kina iplex.pl to przede wszystkim filmy ambitne, reprezentujące kinematografie polską, europejską i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy,  które nie będą pokazywane w polskich kinach. Kino iplex.pl, to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości. Kino iplex.pl  łączy wysokiej jakości projekcje filmów ze starannie dobranym repertuarem. Oprócz standardowych projekcji filmowych w iplex.pl odbywa się także filmowe imprezy. Internetowi widzowie kina iplex.pl znajdą w nim informacje o filmach, twórcach, i wszelkie ciekawostki atrakcyjne dla kinomanów. Część seansów wyświetlana będzie w jakości HD. Aby rozpocząć przygodę z internetowym kinem należy założyć konto na stronie www.iplex.pl, a następnie rezerwować bilety na wybrane seanse. Projekcje odbywają się w dwóch salach do wyboru. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IPLEX Sp. z o.o.
http://iplex.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »