Firma » Finanse
Jak ubezpieczyciele naruszyli zbiorowe interesy konsumentów
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wszystko to za sprawą nieuczciwych ubezpieczycieli, którzy dopuścili się wielu nadużyć i tym samym narazili klientów polisolokat na straty. Dziś przyjrzymy się, w jaki sposób oferowane przed laty polisolokaty naruszały zbiorowe interesy konsumentów.
Czym jest naruszenie zbiorowych interesów konsumentów
Zgodnie z Ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2007 Nr 50 poz. 331) ze zbiorowym naruszeniem interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy przedsiębiorca stosuje praktyki godzące w grupę klientów bądź nieograniczoną liczbę konsumentów.
Za praktyki te uznaje się między innymi stosowanie niedozwolonych prawnie wzorców umów, nie udzielanie klientom rzetelnych oraz odpowiadających prawdzie informacji bądź nakłanianie konsumentów do tego, aby nabyli usługi, które nie odpowiadają ich potrzebom, w przypadku, gdy przedsiębiorcy znane są cechy konsumenta.
Polisolokaty naruszające zbiorowe interesy konsumentów
W ostatnich latach głośno było o nieuczciwych praktykach ubezpieczycieli, którzy w umowach polisolokat stosowali zapisy na temat rażąco wysokich opłatach likwidacyjnych.
W wyniku licznych skarg konsumentów UOKiK przeprowadził kontrole, które wykazały wiele naruszeń, co w konsekwencji doprowadziło do wszczęcia postępowań przeciwko 17 ubezpieczycielom. Większość zarzutów związana była z nierzetelnym przekazywaniem klientom informacji na temat produktów oraz kosztów wynikających z rezygnacji z umowy przed okresem jej zakończenia.
Choć obecne przepisy prawne, które weszły w życie w 2016 r, w dużej mierze chronią konsumentów przed nieuczciwymi praktykami dotyczącymi polisolokat, to jednak znaczna część klientów nadal jest pokrzywdzona w wyniku podpisania przed laty niekorzystnych umów.
Warto jednak wiedzieć, iż w takiej sytuacji klienci, którzy rozwiązali umowę polisolokaty przed terminem i w związku z tym została im naliczona wysoka opłata likwidacyjna, mają możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy na drodze sądowej. Korzystając z pomocy doświadczonego adwokata lub radcy prawnego mają oni szansę na odzyskanie pełnej kwoty.
Więcej informacji na temat polisolokat oraz opłat likwidacyjnych można znaleźć na stronie: http://oplatylikwidacyjne24.pl/
Komentarze (2)
Niestety temat jest jak najbardziej aktualny i bardzo dużo osób stara się walczyć o zwrot należności. Tak jak ja, jestem obecnie w trakcie odzyskiwania moich ciężko zarobionych pieniędzy. Korzystam z pomocy Kancelarii Primus www.kancelariaprimus.com . Wszystkim poszkodowanym polecam skorzystać z fachowej pomocy.
Cześć. Jeżeli zostaliście oszukani i daliście się nabić w polisolokatę, to polecam podjęcie współpracy z Kancelarią Invictus z Wrocławia. Profesjonalne i szybkie działanie. Są naprawdę skutecznie i polecam ich z czystym sumieniem. Można się z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo: 733 171 161 kontakt@kancelariainvictus.pl. Pozdrawiam