Technologie » Internet
Jak zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami hazardowymi - porady ekspertów
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Kasyno online
Spam reklamujący kasyna internetowe jest wysyłany we wszystkich najpopularniejszych językach w sieci, dominuje jednak język angielski. Fałszywe strony reklamowane w spamie są przechowywane głównie w państwach, w których hazard jest legalny, ale dostęp do nich mogą uzyskać użytkownicy na całym świecie. Taka sytuacja odpowiada oszustom, ponieważ utrudnia ofiarom zidentyfikowanie właścicieli strony, która zniknęła już z internetu, a została zarejestrowana w innej części świata.
Jak rozpoznać nielegalną stronę
- Oszuści wykorzystują tanie strefy domen, takie jak net, biz, info.
- Nielegalne kasyna działają bez licencji.
- Oszuści wykorzystują spam w celu reklamowania swoich stron (w przeciwieństwie do legalnych kasyn online).
- Oszukańcze kasyna powstają zazwyczaj tuż przed pojawieniem się wysyłek spamowych i mają krótką żywotność.
Wyścigi konne
Innym rodzajem oszustw, które są szczególnie popularne wśród spamerów „hazardowych”, są wiadomości e-mail dotyczące zakładów na wyścigach konnych. Tego rodzaju spam jest szczególnie rozpowszechniony w Japonii, ale jego popularność wzrasta również w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Aby otrzymać dokładną prognozę, potencjalny klient musi zwykle wpłacić najpierw zaliczkę. Strona obiecuje pokrycie wszelkich strat w przypadku, gdy prognoza okaże się błędna, tak się jednak nie dzieje.
Przestępcy stosują podobne podejście w oszustwach dotyczących rzekomego ustawiania meczy, w których użytkownicy są nakłaniani do zapłacenia za informacje dotyczące „gwarantowanych” zwycięzców.
„Jeżeli uprawiasz hazard online, postaraj się przestrzegać tych prostych zasad. Po pierwsze, nigdy nie rejestruj się na stronach internetowych, które są reklamowane za pomocą spamu. Po drugie, typuj tylko na stronach mających dobrą reputację – poszukaj w internecie recenzji użytkowników. Po trzecie, zignoruj wiadomości e-mail, za pomocą których jesteś informowany, że zostałeś losowo wybrany jako zwycięzca loterii” – powiedziała Tatiana Kulikowa, starszy analityk spamu, Kaspersky Lab.
Więcej informacji na temat „spamu hazardowego” pojawi się już wkrótce w serwisie SecureList.pl prowadzonym przez Kaspersky Lab.
Informację oraz infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)