Technologie » Fotografia

Jaka przyszłość czeka aparaty cyfrowe?

Fotografia analogowa stała się już reliktem minionej epoki. Czy podobny los spotka aparaty cyfrowe? Choć wydają się być bezkonkurencyjne, przygotowana przez Okazje.info, raport „Preferencje zakupowe w kategorii Fotografia” dowodzi, że muszą zmagać się z coraz silniejszą konkurencją.

Dynamiczny rozwój serwisów społecznościowych, na których Internauci chętnie dzielą się swoimi zdjęciami, pozwala stwierdzić, że dziś dokumentowanie na fotografii niemal każdej z chwil naszego życia jest po prostu modne. Producenci sprzętu fotograficznego próbują więc sprostać aktualnym wymaganiom konsumentów i do swojej oferty włączają coraz to nowsze modele, zróżnicowane pod względem parametrów i ceny. Z danych zebranych przez analityków Okazje.info wynika, że choć nadal największe zainteresowanie wzbudzają niedrogie i proste w obsłudze cyfrówki, wybierane przez ponad 62% Internautów, prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są lustrzanki. Popularność sprzętu tego typu, w porównaniu z rokiem ubiegłym, zwiększyła się bowiem, aż o 220%. Za tak spektakularny wynik w dużej mierze odpowiedzialne jest pojawienie się na rynku nowych modeli, atrakcyjniejszych od swoich poprzedników pod względem łatwości obsługi, ergonomii oraz ceny. - Lustrzanek nie kupują już wyłącznie profesjonaliści. By ułatwić komunikację na linii producent - klient opracowano nawet specjalną typologię, ułatwiającą dopasowanie aparatu do potrzeb odbiorcy. Producenci dzielą lustrzanki na modele amatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne - mówi Kamil Dembny z redcoon.pl.

Wyraźny wzrost zainteresowania lustrzankami nie jest jednak jedynym zagrożeniem dla aparatów cyfrowych. - Wiele wskazuje na to, że tanie kompakty będą powoli wypierane przez rozbudowane technologicznie smartfony, wyposażone w coraz lepsze aparaty. Szansę na utrzymanie się na rynku mają jedynie te bardziej zaawansowane modele cyfrówek - wyjaśnia Kamil Dembny. Funkcją, dzięki której smartfony zyskują tak wyraźną przewagę nad prostymi kompaktami, jest możliwość natychmiastowej publikacji zdjęć w sieci.

- Powszechna już moda na traktowanie Internetu jako prywatnego albumu fotograficznego to także główna przyczyna coraz większej popularności aparatów, wyposażonych we własny system operacyjny, wbudowane WI-FI oraz integrację z takimi serwisami jak YouTube czy Facebook. Dziś w sprzedaży dostępnych jest zaledwie kilka tego typu modeli, ale producenci zapowiadają już kolejne premiery - mówi Michał Rajca, specjalista Okazje.info. Jakie aparaty w najbliższych miesiącach zadebiutują na fotograficznym rynku? Odpowiedź na to i wiele innych pytań można znaleźć w raporcie „Preferencje zakupowe w kategorii Fotografia".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Porównywarka cen Okazje.info
http://www.okazje.info.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 8 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »