Technologie » Komputery

Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip

Karta chipKit Pi umożliwi tworzenie, kompilowanie i programowanie aplikacji Arduino w ramach systemu operacyjnego Raspberry Pi

17 września 2013, Warszawa - Portal element14 wspólnie z firmą Microchip Technology Inc., wiodącym dostawcą mikrokontrolerów, układów mieszanych, rozwiązań analogowych i Flash-IP, wprowadził na rynek kartę rozszerzeń chipKIT Pi. Produkt jest kompatybilny z platformą Arduino i został opracowany przy udziale ekspertów portalu element14, a także ochotników należących do społeczności chipKIT i Arduino.


chipKIT Pi to pierwsza na świecie karta rozszerzeń pozwalająca na tworzenie aplikacji kompatybilnych z Arduino 3.3V dla systemu Raspberry Pi. Karta została wyposażona w 32-bitowy kontroler MCU, dzięki któremu możliwe jest tworzenie własnych prototypów. To narzędzie open source, które pozwala użytkownikom skorzystać z wysokiej mocy dużych zasobów pamięci i zintegrowanych urządzeń peryferyjnych mikrokontrolera PIC32, posługując się tylko podstawowym zestawem narzędzi, który można znaleźć w domowym warsztacie prawie każdego hobbysty. Karta chipKIT Pi może komunikować się bezpośrednio z łączem rozszerzeniowym I/O w Raspberry Pi bez konieczności podłączania innych komponentów. Pozwala to nie tylko zmniejszyć koszty, ale także poziom komplikacji projektu.

"Zaawansowane funkcje chipKIT Pi upraszczają proces tworzenia aplikacji dla Raspberry Pi opartych na Arduino" - twierdzi Derek Carlson, wiceprezes działu Development Tools w Microchip. "Nowa karta rozszerzeń powiększa też ilość dostępnej pamięci, podnosi moc obliczeniową i umożliwia integrację urządzeń peryferyjnych takich jak interfejsy, procesory dźwięku oraz zaawansowane kontrolery" - dodaje.

"Wysoka wydajność, duże zasoby pamięci i zintegrowane urządzenia peryferyjne otwierają nowe możliwości dla użytkowników, tworzących projekty o wyższym poziomie funkcjonalności. Korzystając z zestawów z 32-bitowymi kontrolerami MCU konstruowanie prototypów jest dużo szybsze i łatwiejsze" - komentuje Claire Doyle, Global Head of  Raspberry Pi.

Karta rozszerzeń cNewark element14 i MCM w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz element14 w regionie Azji i Pacyfiku w ostatnim tygodniu września.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

element14
http://www.element14.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »