Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kasztanowiec w terapii żylaków

Kasztanowiec w terapii żylaków
Zobacz więcej zdjęć »
Kwitnące w maju kasztany powszechnie kojarzone są z maturą - pierwszym ważnym egzaminem w życiu młodego człowieka. Tymczasem, roślina ta powinna zainteresować wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie pierwsze objawy problemów żylnych, takie jak np. „pajączki naczyniowe”.

Problem występowania żylaków dotyczy niemal połowy Polaków. To jedna z bardziej powszechnych chorób układu żylnego. Ryzyko jej wystąpienia wzrasta z wiekiem, szczególnie u osób prowadzących siedzący tryb życia, otyłych a także osób u których występują inne choroby żył. Ze względu na odmienną gospodarkę hormonalną, na dolegliwość tę narażone są w większym stopniu kobiety, niż mężczyźni, szczególnie w okresie ciąży.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wiele osób lekceważy pierwsze sygnały świadczące o rozwijaniu się choroby. Objawy takie jak: „uczucie ciężkości nóg", obrzęk, swędzenie oraz skurcze powtarzające się szczególnie w trakcie nocnego spoczynku, nie zawsze rozpoznawane są jako objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Dopiero silny ból oraz zaobserwowanie widocznych zgrubień żył powierzchniowych (szczególnie ud i podudzi) skłania ich do skontaktowania się z lekarzem. Niestety, w tym stadium choroby ryzyko wystąpienia poważnych powikłań jest już wysokie.

„Objawy przewlekłej niewydolności żylnej z powodzeniem można łagodzić stosując terapię farmakologiczną. Zdecydowana większość dostępnych na rynku leków to preparaty fitoterapeutyczne, których skuteczność została udowodniona w badaniach klinicznych. Doskonałym przykładem może być wyciąg ze świeżego, niedojrzałego owocu kasztanowca. Substancje aktywne pozyskane z tej rośliny (saponiny - escyna oraz flawonoidy) normalizują przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych oraz zapobiegają zastojom żylnym i obrzękom. Przyspieszają zdolność wchłaniania krwiaków oraz zmniejszają skłonność do ich powstawania." -  mówi dr Małgorzata Horoszkiewicz-Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm Sp. z o.o., ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny".

Dolegliwości związanych z przewlekłą niewydolnością żylną można uniknąć, podejmując proste działania profilaktyczne, których podstawą jest ruch. Usprawnia on przepływ krwi w żyłach, tym samym sprzyja mikrokrążeniu i zapobiega stanom zapalnym.

Ćwiczenia wzmacniające układ żylny, pobudzające mikrokrążenie.

  1. W pozycji siedzącej podciągaj mocno palce stóp do góry, na przemian z unoszeniem pięt. Ćwiczenie powtórz 10 razy dziennie.
  2. W pozycji siedzącej wciskaj stopy w podłogę, aż poczujesz, że mięśnie nóg napięły się. Ćwiczenie powtórz 10 razy dziennie.
  3. Stojąc nieruchomo, bez obuwia, wznieś się wysoko na palce i opadnij delikatnie na podłogę. Ćwiczenie powtórz 10 razy. Możesz także spacerować powoli na palcach przez około
    3 minuty.
  4. Połóż się na plecach, wykonaj tzw. „rowerek". Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę.
  5. Na koniec połóż się na plecach z nogami uniesionymi ponad poziom serca. Odpoczywaj
    w takiej pozycji 10-15 minut dziennie.

Kampanię informacyjną „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny" merytorycznie wspierają: prof. Iwona Wawer, kierownik Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz dr Małgorzata Horoszkiewicz-Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm Sp. z o.o.

W ramach kampanii „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny" prowadzone są działania edukacyjne popularyzujące wiedzę o metodach leczenia lekami roślinnymi, między innymi wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Organizatorem programu edukacyjnego jest Europlant PhytoPharm Sp. z o.o.

Więcej informacji na  http://www.nowoczesnafitoterapia.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka Jastrzębska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »