Dom » Budownictwo

Komfort w parze z ekologią

Komfort w parze z ekologią
Zobacz więcej zdjęć »
Zgodnie ze światowymi trendami w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii dla zasilania różnych urządzeń, Nice wprowadza właśnie na polski rynek nowe, pro-ekologiczne produkty, wykorzystujące energię słoneczną.

Technologiczne i cywilizacyjne zmiany ostatnich lat wpłynęły na nasze życie. Coraz częściej dążymy do podniesienia jego komfortu, nauczyliśmy się cenić czas, dbamy o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Dlatego systemy „inteligentnego domu” - zintegrowane układy automatyki umożliwiające centralne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu - cieszą się coraz większą popularnością. Nasze domy i mieszkania wypełniły dziesiątki urządzeń i instalacji, bez których nie możemy - a może już nie chcemy - się obejść. Jednocześnie rośnie świadomość konieczności ochrony środowiska i oszczędności energii. Doskonałym rozwiązaniem, by nie rezygnować z komfortowego, wygodnego i bezpiecznego życia na rzecz ekologii są nowe, proekologiczne produkty Nice.

Nice SOLEMYO to zestaw do autonomicznego, niezależnego od sieci elektrycznej zasilania całej gamy automatów do bram posesyjnych, garażowych i szlabanów. działa w oparciu o panel fotoelektryczny (ogniwo słoneczne), który przekształcając energię słońca na energię elektryczną i magazynując ją w odpowiednio pojemnym akumulatorze, umożliwia zasilanie niskonapięciowych silników automatyki domowej w sposób niezależny od stałej sieci, lub w przypadkach częstych przerw w dostawach energii elektrycznej. Może on być instalowany w dowolnych miejscach, również bardzo odległych, lub trudno dostępnych dla sieci elektrycznej, i to bez konieczności wykonywania wykopów, czy skomplikowanych podłączeń. Zapewnia wystarczający zapas energii, by w połączeniu z niskim poborem mocy automatów Nice zagwarantować normalną eksploatację urządzeń nawet w pochmurne dni.

Kolejnym przykładem uczestnictwa Nice w proekologicznym rozwoju technologicznym jest bezprzewodowy czujnik klimatyczny NEMO, współpracujący z automatyką „okienną” produkcji Nice. Zasilany własnym ogniwem słonecznym i komunikujący się z siłownikami bezprzewodowo - za pomocą fal radiowych, NEMO posiada nieograniczoną autonomię, jeśli chodzi o miejsce montażu i kwestie zasilania. Zapewnia nieprzerwany nadzór i bezpieczne zarządzanie automatyką, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Potencjał energetyczny Słońca jest naprawdę olbrzymi: całoroczne światowe zapotrzebowanie na energię mogłoby zostać pokryte przez promieniowanie słoneczne, docierające do powierzchni Ziemi w ciągu zaledwie jednej godziny! Czerpmy więc z niego, ile się da, bez szkody dla naszej Ziemi.

Więcej informacji na www.nice.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nice Polska Sp. z o.o.
http://www.nice.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »