Dom » Budownictwo

Kostka granitowa

Kamień naturalny od zawsze był głównym materiałem budowlanych stosowanym do budowy domostw. Obecnie mając duży wybór, większość z nas decyduje się właśnie na granit i kostkę granitową.

Jako redaktor jednego z lokalnych tygodników zajmujących się tematyką budowlaną zostałem poproszony o zrecenzowanie jednego z nowoczesnych budynków mieszkalnych, właściciele chcieli wiedzieć co myślę na temat wykończenia terenu wokół domostwa. Już jak wszedłem na ich posesję zauważyłem, że architekt nie żałował kamienia naturalnego podczas projektowania terenu: granit, marmur, piaskowiec, porfir - każdy z kamieni gustownie podkreślał urodę samego domu. Przed wejściem kolorowa kostka granitowa ułożona z różnego koloru granitów.

Jak wspomniałem całe otoczenie zostało zaprojektowane abt kamień naturalny odgrywał tu pierwszorzędną rolę. Fontanna wykonana z różowego piaskowca dodała odrobinę pikanterii całości, piaskowiec jest idelanym budulcem na tego typu konstrukcje. Mamrur zastosowano przy wykańczaniu kolumn, pokryte zostały płytkami marmurowymi które nadały im dostojnego charakteru. Jednak granitu było najwięcej, granit w podłożu jako kostka granitowa, granit w schodach oraz płytki granitowe którymi została wykończona elewacja budynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kostka granitowa
http://www.akropol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »