Społeczeństwo » Społeczeństwo

Książeczki edukacyjne dla dzieci słabowidzących z serii „Połączył nas kolor”

Książeczki edukacyjne dla dzieci słabowidzących z serii „Połączył nas kolor”
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki współpracy Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza" oraz firmy Konica Minolta, powstała unikalna seria książeczek edukacyjnych.

24 września 2008 r. w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Kopińskiej w Warszawie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2008/09. Uczestnikami uroczystości byli podopieczni Stowarzyszenia „Tęcza", ich rodzice i przyjaciele, oraz przedstawiciele instytucji udzielających pomocy dzieciom niewidomym i słabowidzącym. Spotkanie było okazją do oficjalnego przekazania pierwszych egzemplarzy książek edukacyjnych dla dzieci słabowidzących z serii „Połączył nas kolor".

Seria książek „Połączył nas kolor" powstała w wyniku współpracy firmy Konica Minolta ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza".  Książki będą wykorzystywane podczas terapii widzenia oraz innych zajęć w placówkach „Tęczy". Seria składa się z pięciu tytułów: „Figury kolorowe", „Figury czarno - białe", „Rodzina", „Rodzina (kolory pastelowe)" oraz „Szafka i piłka". Każda książeczka zawiera rysunki zaprojektowane przy pomocy współpracujących ze Stowarzyszeniem „Tęcza" specjalistów w zakresie terapii widzenia. Autorem rysunków jest ilustrator, rysownik i karykaturzysta - pan Piotr Kanarek. Opracowaniem graficznym zajął się pan Dejan Gospodarek. Inicjatorem wydania książeczek  „Połączył nas kolor" jest firma Konica Minolta, producent i dostawca urządzeń do druku.

„Firma Konica Minolta od wielu lat dostarcza na polski rynek cyfrowe urządzenia do druku w kolorze", - powiedziała Magdalena Rudecka, Manager ds. PR i Koordynacji Marketingowej Konica Minolta Business Solutions Polska. „Zdecydowaliśmy się wykorzystać kolor do stworzenia serii książek edukacyjnych stosowanych w terapii widzenia dla dzieci z zaburzeniami wzroku. W ten sposób chcieliśmy pokazać zupełnie nowe, pozabiznesowe zastosowanie koloru. Mam nadzieję, że owoc tej współpracy, czyli książki z serii „Połączył nas kolor" będą jak najlepiej służyć podopiecznym Tęczy", dodała Magdalena Rudecka.

Informacje o firmie Konica Minolta

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi dla biznesu, usprawniające procesy związane z drukowaniem, kopiowaniem i archiwizacją dokumentów. Konica Minolta jest producentem i dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Konica Minolta stale powiększa swoją ofertę, koncentrując się na urządzeniach do druku w kolorze.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej www.konicaminolta.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »