Technologie » Komputery

Łączne przychody Epicor i Solarsoft sięgną około miliarda dolarów

Epicor sfinalizował przejęcie spółki Solasoft Business Systems. Prognozy finansowe wskazują na miliard dolarów wspólnego przychodu oraz 246 mln dolarów skorygowanego zysku EBIDTA

Epicor Software Corporation, wiodący dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o szczegółach przejęcia firmy Solarsoft Business Systems, jednocześnie przedstawiając wyniki, uzyskane za rok fiskalny 2012. 

Epicor Software Corporation nabył udziały spółki Solarsoft za łączną kwotę 155 mln dolarów. Transakcję sfinalizowano częściowo ze środków własnych oraz z kredytu odnawialnego, zaciągniętego na poczet kupna Solarsoft na sumę 69 mln dolarów. Celem zrealizowanej fuzji było wzmocnienie pozycji Epicor wśród globalnych liderów rynku oprogramowania. Szczególny nacisk firma położyła na rozwój portfela produktów dedykowanych branży motoryzacyjnej, poligrafii, przemysłowi drzewnemu, a także produkcji opakowań. Epicor zamierza również wesprzeć swoją ofertę rozwiązań dla przedsiębiorstw dystrybucyjnych oraz zajmujących się handlem detalicznym.  

„Przejęcie Solarsoft pozwoli nam na dotarcie do szerszej gamy branż, od części samochodowych do opakowań i biotechnologii, od żywności i komponentów elektrycznych do drewna i materiałów budowlanych. Systemy Solarsoft pomagają klientom monitorować działalność biznesową i zwiększać ich wydajność operacyjną, przez co doskonale wpisują się 
w profil biznesowy Epicor. Jesteśmy zadowoleni z tempa prac wokół transakcji. Teraz, przed nami proces integracji obu spółek” – mówi Pervez Qureshi, dyrektor generalny i prezes Epicor.

Zmiany w strukturach Epicor zbiegły się z podsumowaniami wyników za rok finansowy 2012. Ze wstępnych informacji wynika, że rok 2012 firma zakończy ze wzrostem o 2-3 proc. względem danych z roku poprzedniego. W 2011 przychody wyniosły 847 mln dolarów, natomiast aktualne wskaźniki informują o 866-870 mln dolarów za rok 2012. Według oszacowań zmniejszy się również strata netto liczona od początku działalności, do 30 września 2011 wniosła ona 56 mln dolarów, obecnie ma utrzymać się w granicach od 36 do 42 mln dolarów. Poprawa widoczna jest także na wskaźniku skorygowanego zysku EBIDTA, który ma osiągnąć poziom około 220 - 222 mln dolarów. Oznacza to 14 proc. skok w górę względem 2011 roku, który zakończył się wynikiem 194 mln dolarów. 

Dobre prognozy finansowe dla Epicor to konsekwencją dwóch przejęć, które miały miejsce w ostatnim czasie - Activant oraz Solarsoft. Z orientacyjnych obliczeń wynika, że łączne przychody Epicor i Solarsoft za rok fiskalny 2012 wyniosą 953 mln dolarów, a skorygowany zysk EBIDTA 246 mln dolarów. 

„Pomimo zmiennej sytuacji na poszczególnych rynkach, satysfakcjonujące wyniki Epicor świadczą o rosnącym udziale produktów Epicor w skali światowej — powiedział Qureshi. — Nasze rozwiązania biznesowe trafiają do coraz szerszego grona przedsiębiorstw z bardzo wielu sektorów, od produkcji po dystrybucję, detal oraz usługi, co jest podstawą obiecujących perspektyw i dalszego rozwoju. Naszą kartą przetargową jest głęboka znajomość potrzeb poszczególnych branż i analiza specyfiki ich biznesu. Celem Epicor jest inspirowanie firm do systematycznego rozwoju i szukania nowych możliwości biznesowych ze wsparciem odpowiednich narzędzi IT. Korporacyjne hasło „Business Inspired” świetnie oddaje charakter naszej działalności.” – stwierdza Pervez Qureshi, dyrektor generalny i prezes Epicor.

Epicor Software Corporation jest globalnym liderem oferującym oprogramowania biznesowego dla firm produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlu detalicznego oraz usługowych. Z prawie 40. letnim doświadczeniem w obsłudze mniejszych, średnich i bardzo dużych przedsiębiorstw, Epicor ma ponad 20 000 klientów w ponad 150 krajach. Systemy Epicor wspomagające zarządzanie (ERP), do zarządzania handlem detalicznym, łańcuchem dostaw (SCM), a także rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim, pozwalają przedsiębiorstwom podnieść efektywność i rentowność. Z doświadczeniem w technologicznych innowacjach, wiedzą branżową oraz dążeniem do doskonałości, Epicor oferuje jeden punkt odpowiedzialności, którego oczekują przedsiębiorstwa prowadzące działalność na skalę lokalną, regionalną czy globalną. Główna siedziba firmy znajduje się w Dublinie i Kalifornii, zaś biura i podmioty powiązane ulokowane są na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można na stronach www.epicor.com i www.epicor.pl. 

Informacje o firmie Epicor można też śledzić na Twitterze: @Epicor; @EpicorEMEA; @EpicorAU; @Epicor_Retail i na Facebooku. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »