Kultura, sztuka » Kultura

Ładunek 200 i Wygnanie w wirtualnym kinie iplex.pl

Ładunek 200 i Wygnanie w wirtualnym kinie iplex.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Już od 12 września br. widzowie wirtualnego kina iplex.pl będą mieli okazję zobaczyć wielokrotnie nagradzane rosyjskie produkcje – „Ładunek 200“ i „Wygnanie“. To przedsmak SPUTNIKA - II Największego Festiwalu Kina Rosyjskiego w Polsce, który w listopadzie br. odbedzie sie także w kinie iplex.pl.

Jak w każdy piątek, widzowie kina iplex.pl mają szansę zobaczyć projekcje z nowego repertaru, które nie zawsze są dostępne w tradycyjnych kinach. Tym razem od 12 września otrzymają możliwość obejrzenia produkcji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, które głośnym echem odbiły się na międzynarodowych festiwalach. Uznanie krytyków, które zaowocowało przyznaniem filmom licznych nagród pozwala mieć nadzieję, że polska publiczność również odniesie sie do nich z podobnym entuzjazmem.   

Ładunek-200, uznany przez „The Times” za najbardziej kontrowersyjny rosyjski film roku, jest jedenastym filmem Aleksieja Bałabanowa. Tym razem jego dzieło opowiada o świcie pierestrojki, kiedy w roku 1984 w ZSSR następuje zmierzch totalitaryzmu. W swoim nowym obrazie Bałabanow obiecuje pokazać widzom siebie i swój kraj oraz jego bohaterów w jeszcze bardziej otwarty sposób niż miało to miejsce w poprzednich obrazach. Opisując koniec sowieckiej ery reżyser zabiera nas w świat prowincjonalnego miasteczka, w którym w tajemniczych okolicznościach znika córka sekretarza okręgowego komitetu Partii Komunistycznej. Żadnych świadków, żadnych podejrzanych, a na domiar wszystkiego tego samego wieczoru, na przedmieściach miasteczka popełnione zostaje brutalne morderstwo. Sprawcą okazuje się właściciel domu, w którym dokonano zbrodni. Oba śledztwa prowadzi kapitan milicji Żurow. Reżyser w swojej retrospektywie przedstawia niesamowity splot losów kilku z pozoru zwykłych bohaterów. Ich historie i tytułowy "ładunek 200" (Cargo-200 to termin wojskowy określający ładunek ciał wysyłanych po wojnie do domu) tworzą szokujący obraz, który wymownie przedstawia zniewalającą siłę systemu. 

Wygnanie” to przejmująca opowieść o samotności, braku zrozumienia i trudnych relacjach międzyludzkich. Akcja filmu toczy się na prowincji, której surowa przyroda jest niemym świadkiem tragicznych wydarzeń. Film przedstawia historię Aleksa (Konstantin Ławronienko), który razem z rodziną (w roli żony fenomenalna Maria Bonevie) powraca w strony swojego dzieciństwa. Cel podróży - dom na prowincji, który sprawia wrażenie oazy spokoju – staje się miejscem wybudzenia małżonków z ciszy. Brak miłości i obcość doprowadzają do nieodwracalnych przemian w ich związku. Zamknięte w swojej samotności postacie odkrywają przed nami tajemnice własnych dusz. Najnowszy film Andrieja Zwiagincewa, to ponadczasowa, dramatyczna historia o braku zrozumienia, trudności wyboru i samotności w małżeństwie. 

Więcej informacji: 

-----------------------------------

Wirtualne kino iplex.pl, zadebiutowało na rynku w lutym tego roku. Dzięki niemu użytkownicy internetu mogą oglądać w domowym zaciszu nawet filmowe przedpremiery. Repertuar kina iplex.pl to przede wszystkim filmy ambitne, reprezentujące kinematografie polską, europejską i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Kino iplex.pl, to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości. Kino iplex.pl  łączy wysokiej jakości projekcje filmów ze starannie dobranym repertuarem. Oprócz standardowych projekcji filmowych w iplex.pl internetowi widzowie kina iplex.pl znajdą w nim informacje o filmach, twórcach, i wszelkie ciekawostki atrakcyjne dla kinomanów. Część seansów wyświetlana będzie w jakości HD. Aby rozpocząć przygodę z internetowym kinem należy założyć konto na stronie www.iplex.pl, a następnie rezerwować bilety na wybrane seanse. Projekcje odbywają się w wirtualnych salach. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami. W kwietniu br. projekt iplex.pl rozszerzono również o internetową wypożyczalnię filmów (VoD). Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IPLEX Sp. z o.o.
http://iplex.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »