Dom » Budownictwo

Laureaci XIII edycji konkursu Platynowe Wiertło

Laureaci XIII edycji konkursu Platynowe Wiertło
Zobacz więcej zdjęć »
Wyniki XIII edycji konkursu „Platynowe Wiertło” zostały ogłoszone podczas konferencji prasowej, 16 kwietnia w Warszawie.

Przedsiębiorstwa budowlane, które między 1 września 2007, a 30 września 2008 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski, mogły go zgłosić do konkursu do końca września 2008.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Obiekty nagradzane były w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i 1`modernizacje oraz obiekty inżynieryjne. O zwycięstwo ubiegało się sześćdziesiąt firm budowlanych z całej Polski. Nagrody przyznawane zostały firmom budowlanym, jak również architektom nagrodzonych obiektów. Nagrodzone w konkursie obiekty to przykłady nowoczesnego budownictwa, wyróżniającego się jakością wykonania, ciekawą architekturą, jak również zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Laureaci XIII edycji konkursu Platynowe Wiertło

Kategoria Budownictwo Mieszkaniowe

Wyróżnienie


Osiedle Królewskie Przedmieście,
Warszawa, ul. Sarmacka 28 A, 28 B, 28 C

Wykonawca: UNIBEP S.A.

Wyróżnione Osiedle Królewskie Przedmieście harmonijnie wtapia się w otoczenie, a zastosowanie ciepłej, spokojnej kolorystyki sprzyja dobremu wypoczynkowi. Elementy wykończenia budynku zostały dopracowane w najmniejszym szczególe. Naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, zapewniają wrażenia estetyczne, są też gwarancją solidności inwestycji.

Srebrne Wiertło

Rezydencja Tarasy,
Gdynia, ul. Okrętowa 16 (bud. wielorodzinny)
oraz ul. Skośna (bud. szeregowe)

Wykonawca: Invest Komfort S.A.

Projektant: Violetta Popko, Krzysztof Zając
ALTER POLIS Gdańska Pracownia Urbanistyczna

Rezydencja „Tarasy" to wzorcowy model mieszkania w dużej aglomeracji miejskiej. Budynki nawiązują skalą i wyglądem do okolicznej zabudowy jednorodzinnej, są też umiejętnie zaprojektowane pod względem funkcjonalnym. Atrakcyjnym wyróżnikiem inwestycji jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców kompleksu przestrzeń i jej wyposażenie - sauna, fitness club oraz podziemny garaż. Na uwagę zasługują także dobór materiałów wykończeniowych oraz znakomite wykonawstwo.

Złote Wiertło

Budynek mieszkalny wielorodzinny nr 1 i nr2,
Bydgoszcz, ul. Glinki (dz. Nr 10/3 i 16/3)

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych
i Technicznych „MARBUD" Sp. z o. o.

Projektant: Grzegorz Wdowiak
Autorska Pracownia Architektury „VECTOR" S.C.

Budynek został wyróżniony tegorocznym Złotym Wiertłem za efektywne wykorzystanie rozwiązań technicznych. Zapewniają one mieszkańcom komfort, funkcjonalną eksploatację i oszczędność energii. Na wysokie oceny zasługuje także wysoka jakość prac wykończeniowych. Zdaniem jury, inwestycja jest doskonałym przykładem osiągnięcia optymalnego efektu końcowego przy stosunkowo niskim poziomie kosztów.

Platynowe Wiertło

Budynek mieszkalny z usługami i garażem podziemnym,
Warszawa, ul. Franciszkańska 14

Wykonawca: Tulcon S.A.

Projektant: Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek
Are Sp. z o. o.

Znajdujący się w pobliżu Starego Miasta budynek został znakomicie wkomponowany w otoczenie, a z tarasu na „odwróconym" dachu roztacza się piękny widok na staromiejską zabudowę. Na najwyższą ocenę zasługuje jakość wykonania całego obiektu i każdego detalu. Specjalnie zaprojektowana ceramika ścienna stwarza niepowtarzalny nastrój w holu budynku, a boczne oświetlenie każdych drzwi wejściowych podkreśla luksusowy charakter pomieszczeń. W garażu podziemnym zastosowano bardzo nowoczesne i funkcjonalne ruchome platformy parkingowe.

Kategoria Budownictwo Użyteczności Publicznej

Srebrne Wiertło

Budynek biurowo-usługowy „Czerniakowska Offices",
Warszawa, ul. Czerniakowska 100

Wykonawca: SGI Baltis Sp. z o. o.

Projektant: Bartłomiej Biełyszew
B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz

Ten biurowo-usługowy budynek doskonale wpisuje się swoim współczesnym wyglądem w otoczenie, ma też bardzo czytelny układ funkcjonalny, który pozwala na dostosowanie go do potrzeb różnych użytkowników. Całość wykonana została z wielka starannością i dbałością o detale. Na szczególną uwagę zasługuje przestronna sala obsługi klientów z systemem świetlików umożliwiających dostęp do światła słonecznego.

Srebrne Wiertło

Regionalne Centrum Kultury I etap,
Kołobrzeg, ul. Solna 1

Wykonawca: Kombinat Budowlany w Kołobrzegu Sp. z o. o.

Projektant: Miłosz Raczyński, Marek Siennicki
Mellon Architekci s.c.

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu wyróżnia wzorowa realizacja przyjętej, bardzo oryginalnej koncepcji. Przeszklona elewacja budynku jest rodzajem ekranu, który ukazuje to, co dzieje w środku budynku - sale prób, sale wystawowe i konferencyjne oraz kawiarnię. Całość inwestycji jest umiejętnie wkomponowana w otaczającą zieleń parku, z zachowaniem istniejącego wartościowego drzewostanu.

Złote Wiertło

Stacja metra A-23 „Młociny", Warszawa

Wykonawca: Konsorcjum PeBeKa S.A./ PRG Metro Sp. z o. o.

Projektant: Konsorcjum
Andrzej Chołdzyński
AMC - Andrzej M. Chołdzyński Sp. z. o.o.

Stanisław Pęski
B. P. Metroprojekt Sp. z o. o.

Stacja Młociny, której w tym roku przyznano Złote Wiertło, stanowi przykład przemyślanego wykorzystania rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych oraz zastosowania właściwych materiałów. W pracach wykończeniowych, zarówno na peronach, jak i w pawilonach naziemnych, użyto jednego rodzaj granitu, zaś słupy i sufit hali peronowej wykonane są z betonu. Zastosowanie materiałów wiodących o wysokim standardzie w połączeniu z nowoczesnymi technologiami daje efekt konsekwencji i spójności. Na szczególną uwagę zasługują także ciekawe rozwiązania oświetleniowe obiektu.

Platynowe Wiertło

Hotel Sheraton,
Sopot, ul. Powstańców Warszawy 10

Wykonawca: NDI S.A.

Projektant: Zbigniew Pomaz
Biuro Architektoniczne MAT Sp. z o. o.

Sopocki Hotel „Sheraton" nawiązuje architektonicznie do historycznej zabudowy części miasta, w której jest położony. Na szczególna uwagę zasługuje jednak wnętrze hotelu utrzymane w klimacie nadmorskich tawern i klubów jachtowych. Niezwykle starannie zaprojektowano wszystkie ze stu dziewięćdziesięciu pokoi i apartamentów hotelowych. Zastosowane materiały i elementy wyposażenia zostały wybrane starannie, z pełną świadomością ich funkcji, a całość została perfekcyjnie wykonana.

Kategoria Przebudowy i Modernizacje

Srebrne Wiertło

Przebudowa spichlerza NOWA PAKOWNIA,
Gdańsk, Szafarnia 9

Wykonawca: Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o. o.

Projektant: Tomasz Celewicz
Biuro Architektoniczne Tomasz Celewicz

Przy modernizacji i przebudowie Starego Spichlerza, który pełni teraz funkcję hotelu, starano się zachować jak największą liczbę oryginalnych elementów, w tym drewniane stropy. Dało to znakomity efekt autentycznych siedemnastowiecznych wnętrz, szczególnie widoczny w części gastronomicznej. W starą tkankę umiejętnie wkomponowano współczesne wyposażenie luksusowego hotelu. Na uwagę zasługuje również staranne wyposażenie części wspólnych i pokoi hotelowych.

Złote Wiertło

Stadion „Zawisza"
Bydgoszcz, ul. Gdańska 163

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL" S.A.

Projektant: Grzegorz Jaworski
Pracownia Architektoniczna „ARUS"

Przemyślany projekt oraz doskonała jakość wykonania pozwoliły na uznanie bydgoskiego stadionu Zawisza za przykład wzorowej modernizacji i przyznanie mu nagrody Złotego Wiertła. Inwestycja spełnia wszelkie standardy funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa nowoczesnych obiektów sportowych. Stadion jest w całości przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.

Platynowe Wiertło


Teatr Rozrywki,
Chorzów, ul. Konopnickiej 1

Wykonawca: P.B.O. i U.T. „Śląsk" Sp. z o. o.

Projektant: Jerzy Stożek
Studio Stożek&Partnerzy

Przebudowa i modernizacja chorzowskiego teatru rozrywki stanowi przykład ciekawej architektury połączonej z przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków prace zostały wykonane bardzo starannie, z duża dbałością o detale. Na szczególną uwagę zasługują: wykończenie „małej sceny" oraz przebudowa otoczenia wokół budynku. Efektem modernizacji jest działający wewnątrz historycznych wnętrz nowocześnie zaprojektowany i wykonany teatr.

Kategoria Obiekty Inżynieryjne


Złote Wiertło

Poprawa dostępu do wolnego obszaru celnego w porcie Gdańsk

Wykonawca: Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o. o.

Projektant: Kazimierz Mioduszewski
Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego
AQUAPROJEKT Sp. z o. o.
oraz Henryk Polak
Mott MacDonald Budmors Sp. z o. o.

Kompleksowa przebudowa Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańskim polegała na zmianie kształtu istniejącego nadbrzeża oraz połączeniu go z nowo powstałą częścią. Prace wykonywane były w większości w bardzo trudnych warunkach, „na wodzie" w odległości od 1 do 5 m od brzegu. Inwestycja powstała w oparciu o doskonałe rozwiązania techniczne, zarówno pod, jaki i nad powierzchnią wody.

Platynowe Wiertło


Budowa przeprawy przez Wartę - nowy przebieg Drogi Krajowej
nr 25, Konin

Wykonawca: Konsorcjum:
Hydrobudowa 6 S.A.
Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.
Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A.

Projektant: Adam Nadolny
Transprojekt Gdański

Nagrodzona inwestycja jest przykładem optymalnego wykorzystania tzw. techniki nasuwania poszczególnych elementów konstrukcyjnych oraz wykorzystania naturalnych warunków terenu. Budowa przeprawy przez Wartę została zrealizowana w zaplanowanym terminie. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że niezależnie od pory roku utrzymano jednakowe tempo wykonawstwa. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Budowlany News
http://budowlanynews.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »