Firma » Biznes

Liberty Mutual Insurance: wyniki po III kwartałach

Liberty Mutual Holding Company Inc. wraz ze spółkami zależnymi (dalej pod wspólną nazwą „LMHC” lub „firma”) uzyskała w III kwartale br. zysk netto w wysokości 465 milionów dolarów oraz 1,1 miliarda dolarów po III kwartałach br.

Tym samym w III kwartale br. firma zwiększyła zysk o 577 milionów dolarów, oraz o 990 milionów dolarów po III kwartałach br., w porównaniu do analogicznych okresów  2011 roku.
„Lepsze wyniki operacyjne oraz niewielkie straty wynikające z katastrof naturalnych przyniosły znaczną poprawę zysku do poziomu 465 milionów dolarów w kwartale”, powiedział David. H. Long, Prezes i CEO Liberty Mutual Insurance. „Utrzymujemy silny wzrost na poziome 6%, z pozytywnym, rzeczywistym wzrostem w obszarach, które uznaliśmy za kluczowe – liniach produktowych dla klientów indywidualnych i operacjach międzynarodowych oraz spadkiem w liniach produktowych skierowanych do klientów instytucjonalnych, w których panuje wysoka konkurencja cenowa. „Większość linii utrzymuje pozytywną dynamikę cenową, z największymi wzrostami w obszarach, gdzie są one najbardziej potrzebne – ubezpieczeniach pracowniczych i majątkowych. Ten trend cenowy będzie się utrzymywał, biorąc pod uwagę niską rentowność wspomnianych obszarów” – dodał Long.
Przychody LMHC w III kwartale br. wyniosły 9,278 miliardów dolarów, czyli o 511 milionów (5,8%) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma uzyskała w tym czasie 8,651 miliardów dolarów składki przypisanej netto, osiągając wzrost w wysokości 515 milionów dolarów (6,3%) w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011.
Przychody firmy po III kwartałach br. wyniosły 27,316 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 1,608 miliarda dolarów (6,3%) w stosunku do analogicznego okresu 2011. W tym samym okresie LMHC zebrała 25,064 miliardów składki przypisanej netto, czyli o 1,577 miliarda (6,7%) więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.
Dodatkowe informacje na www.libertymutual.com.
__________________________________________________________________________________________
Liberty Direct to dynamicznie rozwijający się ubezpieczyciel oferujący polisy przez telefon, internet oraz multiagencje. W 2011 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 202,9 mln PLN. Firma ubezpieczyła już ponad 300 tys. pojazdów. Oferta Liberty Direct obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych - OC, AC, NNW, Assistance oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual Insurance.
www.libertydirect.pl
Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii oraz Polsce. Ponadto w marcu br. ogłosiła przejęcie rosyjskiej firmy ubezpieczeniowej KIT Finance Insurance.
www.libertymutual.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Liberty Direct

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »