Dom » Wnętrza

Materacem w migrenę

Materacem w migrenę
Zobacz więcej zdjęć »
Powtarzający się, pulsujący, ból głowy o różnym nasileniu. Migrena, bo o niej mowa, to dolegliwość, która dotyka nawet 30 procent społeczeństwa, w szczególności kobiety

Trwa z reguły od kilku godzin do kilku dni, a walka z nią jest wyjątkowo wyczerpująca. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób łagodzić objawy migreny i ograniczyć możliwości jej występowania. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Objawy i łagodzenie symptomów

Migrena oprócz bólów głowy niesie ze sobą szereg innych dolegliwości. Osoby cierpiące na tą przypadłość często wykazują nadwrażliwość na światło, dźwięki i ostre zapachy. W niektórych sytuacjach dochodzić może do zaburzeń mowy, spowodowanych silnym bólem. Migrenie towarzyszyć mogą nudności, zawroty głowy, a nawet dreszcze czy odrętwienie. Wśród sporej liczby przyczyn tej choroby, obok uwarunkowań genetycznych, zmian pogodowych czy stresu, wymieniane są często reakcje alergiczne oraz zaburzenia rytmu snu. Przy bólach migrenowych szczególnie istotne jest zapewnienie sobie spokoju. W tym celu warto zasłonić okna, wyłączyć telewizor czy grającą muzykę. Pomocna okazuje się również słodka herbata, środki przeciwbólowe oraz preparaty uspokajające. Szukając ukojenia można zastosować kompresy na głowę z wody lub octu. Jednak nic tak nie wpływa na poprawę zdrowia jak porządny sen. 

Leczniczy sen

Podczas ataku migreny, sen który mógłby być sprzymierzeńcem, przychodzi z trudem. W tym przypadku, kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniego materaca. Na uwagę zasługują produkty wykonane z pianki termoelastycznej. - Wkład tego typu reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy fabryki materacy Janpol. Pianka przejmuje ciepło i dostosowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni. Przykładem jest materac Vita z linii Perfetto. Interesującym rozwiązaniem są również materace z wkładem lateksowym. Połączenie naturalnego mleczka z drzewa kokosowego z syntetycznym lateksem w modelu Piano, nadaje produktowi dużą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności. Z kolei właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne lateksu czynią materac bardzo higienicznym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »