Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Ministerstwo Finansów „uwalnia” agenta celnego
Zobacz więcej zdjęć » |
Daje to obecnie możliwość podjęcia studiów podyplomowych na nowym kierunku „Agent celny", na które zaprasza Centrum Studiów Podyplomowych Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Uwolnienie zawodu
Agent celny, zwany potocznie celnikiem, to osoba zajmująca się zawodowo reprezentowaniem podmiotów gospodarczych przed organami celnymi i podatkowymi w zakresie spraw związanych z obrotem towarowym z zagranicą.
W związku z deregulacją zawodu agenta celnego, po wejściu w życie ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych i rozporządzenia Ministra Finansów określającego sposób prowadzenia listy agentów celnych oraz tryb dokonywania wpisu na listę, inskrypcję taką będzie można uznać bez konieczności uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu w Ministerstwie Finansów.
W przypadku osób nie posiadających doświadczenia w zawodzie agenta celnego, konieczność legitymowania się minimalnymi kwalifikacjami jest niezbędna. Dokumentem poświadczającym kwalifikacje w zakresie obsługi celnej podmiotów gospodarczych, zgodnie z ustawą, jest dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku w dziedzinie nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych, który obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu prawa administracyjnego i finansowego, w szczególności prawa celnego, lub też świadectwo potwierdzające ukończenie studiów podyplomowych w tym zakresie.
Zdobycie zawodu agenta celnego daje możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy m.in. w agencji celnej, składzie celnym, wolnym obszarze celnym, firmach transportowych i spedycyjnych czy też przedsiębiorstwach działających w sektorze importowym i eksportowym.
Agent celny na UTH
Studia podyplomowe „Agent celny" oferowane przez UTH skierowane są do osób pracujących lub zamierzających podjąć pracę w przedsiębiorstwach obsługujących i/lub nadzorujących realizację międzynarodowego obrotu towarowego. Dotyczy to przede wszystkim szeroko pojętej obsługi celnej, ze szczególnym uwzględnieniem zawodu agenta celnego, jak również pracy w urzędach celnych.
Centrum Studiów Podyplomowych UTH w pełni odpowiada na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy, oferując tym samym kierunki studiów, które zostały stworzone przez najlepszych specjalistów. Kadra pracownicza UTH to wysokiej klasy wykładowcy naukowi, którzy są przede wszystkim praktykami w swych dziedzinach z bogatym doświadczeniem zawodowym.
Studia podyplomowe na kierunku „Agent celny" trwają dwa semestry i obejmują 180 godzin zajęć. Nauka akademicka na tym kierunku kończy się złożeniem pisemnego egzaminu dyplomowego, do którego można przystąpić po uprzednim uzyskaniu pozytywnych ocen zaliczeniowych ze wszystkich przedmiotów studiów.
Więcej informacji pod adresem: www.uth.edu.pl
Nadesłał:
Peperoni
|
Komentarze (0)