Rozrywka i wypoczynek » Sport

Moto GP

Moto GP
Zobacz więcej zdjęć »
MotoGP ma ogromną rzeszę fanów, a wszystko to dzięki niesamowitej ilości akcji, niebezpiecznych manewrów, ryzykownych wyprzedzeń, którym nie dorównuje sama Formuła 1. Marzec to szczególny miesiąc dla fanów wyścigów motocyklowych. Valentino Rossi w końcu zadebiutuje w barwach Ducatti.

Motocyklowe Mistrzostwa Świata są najbardziej prestiżowymi wyścigami motocyklowymi, nazywanymi „klasą królewską”. Obecnie składają się z 18 wyścigów, odbywających się w Europie, Azji, Ameryce i Australii. Zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów – wygrywa Mistrzostwo. Moto GP jest poligonem do sprawdzania najnowszych technologii silników i opon. Motocykle na torze osiągają prędkość do 330km/h, a maksymalną prędkość – 349 km/h osiągnął Dani Pedrosa na torze w Mugello. Jednak to Valentino Rossi jest jednym z najlepszych motocyklistów wszechczasów z 9 tytułami Mistrza Świata w dorobku. Rozpoczął swoją karierę na początku lat 90tych, kiedy to rozpoczął od jazdy na mini-moto. Już trzy lata później przesiadł się na 125cm³ i w 1997 roku zdobył Mistrzostwo Świata w tej kategorii. Łącznie zwyciężył wyścig 104 razy, 165 razy stanął na podium, a 84 razy uzyskał najszybsze okrążenie. Warto powiedzieć, że był pierwszym zawodnikiem, który wygrał dwa kolejne wyścigi w najwyższej kategorii Grand Prix na motocyklach różnych producentów (Valencia 2003 [Honda] i RPA 2004[Yamaha]).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na początek przypomnijmy sobie zwycięstwa i batalie Valentino Rossiego z takimi gwiazdami jak Max Biaggi czy Sete Gibernau. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy w weekendy od 7 do 25 marca o godz. 20:00.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.