Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Muzykoterapia – lek dla ciała i duszy

Muzykoterapia – lek dla ciała i duszy
Zobacz więcej zdjęć »
Muzyka wibracyjna, której można doświadczyć w najlepszym holistycznym hotelu SPA w Polsce, jest nie tylko przyjemna, ale niesie też wiele dobroczynnych dla zdrowia korzyści.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Terapia muzyką gongów i mis tybetańskich, mis kryształowych oraz dzwonków Koshi to doskonały sposób na wyciszenie, poprawę jakości snu i wypoczynek. Eksperci od dobrostanu z Biowitalnego SPA mazowieckiego kompleksu Manor House**** polecają ją osobom zmęczonym, zestresowanym, przebodźcowanym, które pędzą przez życie, często nadwyrężając swój organizm i eksploatując go ponad siły, co negatywnie wpływa na ogólną kondycję i samopoczucie. Fale dźwiękowe wprawiają bowiem ciało w wibracje, uwalniają napięcia, relaksują, regenerują i poprawiają nastrój, dodają też sił.

- Muzykoterapia w postaci relaksacyjnego koncertu z użyciem gongów tybetańskich, mis i dzwonków uspokaja i podnosi pozytywną energię, poprawiając zdrowie, nastrój i zadowolenie z życia. Pomaga w odkryciu indywidualnych preferencji muzycznych, ale też umożliwia rozwój emocjonalny, fizyczny, psychiczny i społeczny. Leczenie dźwiękiem stosuje się do konkretnych zaburzeń, schorzeń, niedostatku w jakiej sferze. W terapii bierze się pod uwagę możliwości, potrzeby, pragnienia. – tłumaczy Marzanna Karkoszka - mistrzyni gry na gongach i misach, których uczyła się u mistrza Don Corneuax. - Pozytywne działanie muzyki było znane już w Starożytności, w czasach współczesnych jej terapeutyczne walory potwierdzono badaniami naukowymi. Zwrócono uwagę na korzystny wpływ muzyki zarówno na organizm, jak i psychikę człowieka. Zauważono, że odpowiednio dobrany rodzaj muzyki zmienia napięcie mięśni, zmniejsza uczucie niepokoju, pomaga się wyciszyć i podnosi sprawność intelektualną. Wspomaga regenerację sił i ogólną relaksację, harmonizuje poziom hormonów i pracę gruczołów dokrewnych, oczyszcza organizm z toksyn i różnych szkodliwych substancji, może też wspierać go w przeciwstawianiu się chorobie. Jedni uwielbiają gongi, inni lepiej reagują na misy. Odbiór zależy od nas oraz osoby, która gra. Wystarczy tylko wsłuchać się w siebie. – dodaje fizykoterapeutka w SPA hotelu Manor House, która często prowadzi koncerty.

W Manor House SPA można skorzystać z muzykoterapii podczas:
- koncertów na gongi i misy tybetańskie oraz dzwonki Koshi i Zaphir (gong to starożytny instrument o potężnych wibracjach, który wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów, misy - wykonane ze stopów szlachetnych metali - odpowiadają odpowiednim czakrom i są związane z planetami i żywiołami).
- masażu dźwiękiem, który polega na ułożeniu odpowiedniej misy na ciele w ściśle określonych miejscach i delikatnym pobudzeniu ich do drgań. Taki masaż jest polecany jest zarówno ludziom zdrowym jako terapia relaksacyjna, jak i tym, którzy borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Doskonale sprawdza się także jako zabieg dla dwojga, wzmacniając pozytywną energię w parze.
- terapii i zabiegów SPA wzmacnianych wibracjami kamertonów  (przed terapią kąpiel w dźwiękach kamertonów odpręża ciało, przygotowuje je do zabiegu, a po masażu utrwala jego działanie).
- muzycznych sesji (Terapie Biowitalna i na Kryształowym Łóżku) z muzyką solfeżową o odpowiednich częstotliwościach dźwięków, które umożliwiają m.in. regenerację i transformację DNA, uwalnianie od podświadomych lęków i traum, aktywowanie czakr od podstawy (396 Hz) aż do korony (963 Hz), przynosząc wewnętrzną harmonię.
- koncertów z misami kryształowymi (łagodne wibracje dźwięków mis zrobionych w 98% z czystego kwarcu pobudzają wyobraźnię, działają na metabolizm i harmonię czakr, oczyszczają aurę, balansują obie półkule mózgowe i aktywizują szyszynkę) – można się im oddać między innymi podczas nocnych koncertów z mantrowaniem w basenie. Najbliższe koncerty odbędą się 18 września i 16 października.

 

Warto znaleźć czas i zaprzyjaźnić się z dźwiękami wietrznych dzwoneczków Koshi i Zaphir, bowiem ich energia działa terapeutyczne cuda. Dzwonki Koshi dobieramy do żywiołu swojego znaku zodiaku, zaś Zaphir oddają pory roku: Crystalide to wiosna, Sunray - lato, Twilight – jesień, Blue moon – zima. Najlepsze dla nas są te dzwonki, które najbardziej się nam podobają. Wszystkie dzwonki Koshi niosą radość, przypływ sił i kojący relaks, każdy ich rodzaj ma inne cudowne przeznaczenie i na poziomie podświadomości pobudza odpowiednią wibrację. – tłumaczy Marzanna Karkoszka.

Dźwiękoterapię dzwonkami Koshi można prowadzić przez cztery żywioły. Dzwonki Koshi związane z żywiołem wody oddziałują na uczucia i emocje, ich dźwięk wzmacnia opiekuńczość, empatię i wewnętrzny spokój, uczy akceptacji tego, co jest, a jak wiemy wpływa to na jakość naszego życia. Gdy brak żywiołu wody, nie wyrażamy siebie, co zwykle przekłada się na gorsze relacje, frustrację, a nawet choroby. Dźwięk dzwoneczków Koshi, który odpowiada żywiołowi ziemi, wzmacnia naszą pozytywną energię i siły życiowe. Jest jak fundament, który pozwala się nam odnaleźć, zrozumieć, uporządkować myśli i umysł. Niesie błogość i spokój. Jego nadmiar powoduje ograniczenia, perfekcjonizm, a nawet fanatyzm. Brak uniemożliwia czerpanie energii, spokoju, mądrości. Dzięki dzwonkom Koshi z żywiołem powietrza poprawiamy koncentrację, pobudzamy myślenie i wolność, rozwijamy komunikację z samym sobą i innymi ludźmi. Wzrasta nasza kreatywność, twórczość, łatwiej znajdujemy rozwiązania problemów. Nadmiar żywiołu powietrza sprawia oderwanie od rzeczywistości i „bujanie w obłokach”. Słuchając dźwięków dzwonków Koshi z żywiołem ognia zwiększamy odwagę, wzmacniamy wiarę w siebie i swoje możliwości. Jego wibracja sprzyja rozwojowi naszych pasji i talentów, oddaje czystą radość i ciepło domowego ogniska. Mamom dodaje mocy i miłości dla bliskich, łączy rodzinę. Nadmiar żywiołu ognia przynosi agresję, zaś niedobór brak chęci życia.

Nowością w hotelu Manor House SPA są sesje muzyczne medytacje z utworami WingMakers. Muzyka Wing Makers wchodzi w interakcję z „instrumentem ludzkim” na każdym poziomie (ciało, emocje, umysł). Zalecane jest przygotowanie się do pracy z tymi utworami, od oczyszczania i porządkowania swojego wnętrza, po wznoszenie wibracji przez wyrażanie częstotliwości Miłości, itp. W specjalnie przygotowanej Sali Wing Makers można nie tylko słuchać tej muzyki, ale też zapoznać się z całą filozofią, obrazami i poezją. Muzyka ta jest dostępna także na jednym z kanałów hotelowej telewizji, można więc czerpać z niej również w zaciszu hotelowego pokoju.

Muzykoterapia ma wiele zalet: rozwijanie świadomości, wzmacnianie pozytywnej samooceny, pewności siebie, ekspresji własnych uczuć i przeżyć, zmniejszanie poziomu lęku i napięcia psychoruchowego, zaspokajanie potrzeby bezpieczeństwa. Terapia muzyczna pomaga też osobom nieśmiałym i sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania. Korzystajmy z niej własnego dobrostanu tak często, jak możemy.

Więcej na: www.manorhouse.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Manor House SPA
http://www.manorhouse.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »