Dom » Wnętrza

Naturalna niedoskonałość

Naturalna niedoskonałość
Zobacz więcej zdjęć »
Koneserzy dobrych roczników, antyków i naturalnej niedoskonałości z pewnością zakochają się od pierwszego wejrzenia w podłogach ESCO z kolekcji Pelgrim – i będzie to prawdopodobnie miłość dozgonna.

Drewno w naszych domach stwarza wrażenie bliskości natury i bezpieczeństwa. Jego naturalne piękno zachwyca od lat i jest nieodzownym elementem każdej aranżacji wnętrza zaprojektowanej ze smakiem. Dąb w tradycji europejskiej od wieków kojarzony jest z siłą i naturalną trwałością – nic więc dziwnego, że podłoga produkowana właśnie z tego gatunku drzewa cieszy się uzasadnionym uznaniem i jest synonimem długowieczności. Drewniane podłogi pozwalają stworzyć unikatowe wnętrze dzięki subtelnemu powiewowi przeszłości, a dąb utwierdza zakorzenione w nas przekonanie, że jesteśmy częścią historii, która wciąż do nas powraca - pewnie dlatego tak chętnie otaczamy się przedmiotami, na których czas odcisnął już swoje piętno. Wyrazem słabości do tego, co istnieje dziesiątki lat są podłogi postarzane, które swoim wyglądem przywołują na myśl minione epoki.

W przypadku kolekcji Pelgrim (ESCO) to nie czas, a zastosowanie nowoczesnych metod starzenia i zniszczenia fabryczne sprawiają, że spotykamy idealny projekt zakładający naturalną niedoskonałość podłogi. Wykonana została ze specjalnie wyselekcjonowanego gatunku drewna dębowego, charakteryzującego się dużą ilością otwartych sęków i naturalnych pęknięć, które podkreślają unikalną tożsamość poszczególnych desek. Bez trudu dostrzeżemy na nich widoczne uszkodzenia i zarysowania, które nadają podłodze wygląd leciwej powierzchni i zachwycają wszystkich tych, którzy piękno widzą w zróżnicowaniu, pozornej niedoskonałości i wyrazistym charakterze naturalnego piękna. Niepowtarzalny układ słojów i silnie zarysowana struktura pozwalają zaplanować wystrój, który swoim charakterem nawiązywać może do miejsc i czasów, o których marzymy. Dzięki takiej fakturze i braku tego ostatniego szlifu podłogi ESCO z kolekcji Pelgrim dojrzewają wraz z użytkownikiem – każde dodatkowe zarysowanie czy cięcie wynikające z naturalnej eksploatacji staje się immanentną właściwością drewnianych desek, nadając jej charakter oryginalnego wykończenia powierzchni. Z tego powodu dębowe podłogi ESCO z kolekcji Pelgrim bardzo często wykorzystywane są przez wymagających restauratorów do aranżacji wnętrz ekskluzywnych powierzchni restauracyjnych. Pelgrim Czarny to jedna z siedmiu propozycji kolorystycznych marki ESCO. W wyniku zastosowania nowoczesnej technologii barwienia i konserwacji oraz odpowiednio dobranych pigmentów koloryzujących, podłoga starzona Pelgrim Czarny, przy zachowaniu naturalnego wyglądu drewna dębowego, otrzymała ciemną, nasyconą barwę. Połączenie tej tradycyjnej urody z dostojnym odcieniem brązu sprawia, że wnętrze nabiera cieplejszego usposobienia przy jednoczesnym uwypukleniu indywidualnego rysu podłogi.

 

 Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o podłogach ESCO? Zajrzyj na www.podlogi-esco.pl!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »