Motoryzacja » Samochody

Nissan uruchamia nową fabrykę w Sankt Petersburgu

Nissan uruchamia nową fabrykę w Sankt Petersburgu
Zobacz więcej zdjęć »
Prezes i Dyrektor Naczelny firmy Nissan, Carlos Ghosn, wraz z ponad tysiącem gości i pracowników, uczestniczył 2 czerwca w uroczystym otwarciu połączonym z uruchomieniem produkcji w nowej montowni, wybudowanej nakładem 200 milionów USD w Sankt Petersburgu (Rosja).

W zakładach, których wydajność wynosi 50 000 pojazdów rocznie, produkowane będą sedany klasy wyższej Nissan Teana oraz kompaktowe SUV-y Nissan X-Trail.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na uroczystość przybyli przedstawiciele rządu federalnego i władz regionalnych z Premierem Rosji Władimirem Putinem i Gubernatorem Sankt Petersburga Walentiną Matwijenko na czele.

„To przełomowa chwila dla Nissana w Rosji" - powiedział Ghosn. „Otwarcie zakładów w Sankt Petersburgu w obecnych warunkach to potwierdzenie naszego przekonania o wysokim potencjale rosyjskiej gospodarki. Uruchamiając produkcję w nowych zakładach, Nissan staje się integralnym członkiem lokalnej społeczności".

W zakładach w Sankt Petersburgu zatrudnionych będzie 750 robotników, początkowo na jedną zmianę. Dodatkowe miejsca pracy powstaną u dostawców Nissana oraz w firmach obsługujących działalność petersburskiej montowni. Nowy zakład będzie ważnym elementem w realizacji zrównoważonego rozwoju firmy Nissan oraz staraniach o przywrócenie jej rentowności. 

Nissan Motor Co. Ltd. ogłosił plany zbudowania nowej fabryki w Sankt Petersburgu już trzy lata temu - 25 kwietnia 2006 roku. 13 czerwca 2006 roku, w ramach 10. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu, firma podpisała z władzami Sankt Petersburga list intencyjny oraz z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i Handlu Federacji Rosyjskiej umowę inwestycyjną, dotyczącą montowni samochodów osobowych na skalę przemysłową. W lutym 2007 roku władze Sankt Petersburga nadały przedsięwzięciu status inwestycji o strategicznym znaczeniu dla miasta. Uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty odbyła się 8 lipca 2007 roku.

Nissan zawsze stara się produkować pojazdy blisko rynku, na który są przeznaczone, co zapewnia większą elastyczność pod względem dostosowywania się do zmieniających się jego wymagań oraz umożliwia wykorzystanie wszystkich atutów wynikających z takiej bliskości produkcji i rynku. Obecnie udział Nissana w całej rosyjskiej branży motoryzacyjnej wynosi 5,7%. Dla Nissana Rosja jest jednym z najważniejszych globalnych rynków - pierwszym pod wzglądem wielkości w Europie i piątym na świecie. Obecność w Rosji jest także ważnym elementem strategii Nissana i sojuszu Renault-Nissan.

Podobnie jak wszędzie na świecie, także w Sankt Petersburgu produkcja w zakładach Nissana będzie w pełni zgodna z globalnym standardem Nissan Production Way (NPW). Takie zasady produkcji zapewniają utrzymanie jakości produkowanych samochodów na najwyższym poziomie, odpowiadającym międzynarodowym standardom.

Fujio Hosaka, Dyrektor Generalny Nissan Manufacturing Russia, powiedział: „Zakłady w Sankt Petersburgu umożliwiają Nissanowi realizację produkcji na miejscu oraz uczestniczenie w rozwoju krajowej branży motoryzacyjnej. Mamy nadzieję wspierać lokalną gospodarkę poprzez tworzenie szans zatrudnienia, udostępnianie nowoczesnych technologii oraz rozwijanie łańcucha dostaw".

Nissan, który zatrudnia 180 000 pracowników na całym świecie, planuje, że w roku obrachunkowym 2009 będzie projektował pojazdy oraz wyprodukuje i sprzeda ponad 3 miliony samochodów osobowych i dostawczych w ponad 190 krajach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »