Motoryzacja » Moto Serwis

Nissan wprowadza system podwójnych wtryskiwaczy

Nissan wprowadza system podwójnych wtryskiwaczy
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan wprowadza nowy system podwójnych wtryskiwaczy, obniżający zużycie paliwa w silnikach o małej pojemności.

Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała o opracowaniu systemu podwójnych wtryskiwaczy, zaprojektowanego pod kątem obniżenia zużycia paliwa w silnikach benzynowych małej pojemności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:W nowym systemie zasilania paliwem - pierwszym tego rodzaju na świecie*1 - zastosowano osobne wtryskiwacze dla poszczególnych kanałów dolotowych, a nie cylindrów, co przyspiesza rozpylanie paliwa, zmniejsza ilość niespalonej mieszanki oraz przyczynia się do obniżenia emisji węglowodorów. Nissan wprowadzi nowy system w samochodach produkowanych seryjnie na początku roku obrachunkowego 2011.

Obecnie w większości silników benzynowych stosowane są pojedyncze wtryskiwacze na cylinder (dostarczające paliwo do obydwu kanałów dolotowych). W systemie Nissan Dual Injector podwojono liczbę wtryskiwaczy na cylinder. Rozwiązanie to powoduje zmniejszenie średnicy kropel paliwa o około 60%, co przekłada się na większą płynność i stabilność procesu spalania.

System umożliwia także ciągłe sterowanie fazami otwarcia zaworów wydechowych, a nie tylko dolotowych, co poprawia sprawność cieplną, zmniejsza straty tłoczenia oraz przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa nawet o 4%*2 dzięki zsynchronizowanej pracy dwóch wtryskiwaczy.

Teoretycznie podobne systemy bezpośredniego wtrysku, w których paliwo także wtryskiwane jest bezpośrednio do cylindrów, są jednak trudniejsze do zastosowania w silnikach o małej pojemności, ponieważ wymagają montowania wysokociśnieniowej pompy, która komplikuje konstrukcję systemu i podnosi koszty. System Nissan Dual Injector jest natomiast lżejszy i konstrukcyjnie prostszy, ponieważ paliwo podawane jest tu pod normalnym ciśnieniem, co oznacza zmniejszenie kosztów o około 60% w porównaniu z silnikami o podobnej pojemności z bezpośrednim wtryskiem.

W nowym systemie z podwójnymi wtryskiwaczami katalizator zawiera o połowę mniej metali szlachetnych przy utrzymaniu niezmienionej efektywności działania układu katalizatora. W połączeniu z katalizatorami o ultraniskiej zawartości metali szlachetnych, wprowadzonymi w 2008 roku, ilość metali szlachetnych można obniżyć nawet o 75%.

„Uważamy, że dalsze obniżanie zużycia paliwa w silnikach benzynowych jest istotną kwestią ze względu na rosnący na całym świecie popyt na to paliwo oraz na inne systemy zasilania oparte na urządzeniach spalinowych" - powiedział Shuichi Nishimura, Wiceprezes ds. Konstrukcji Zespołów Napędowych w firmie Nissan. „Stosując system podwójnych wtryskiwaczy w małych silnikach, mamy nadzieję przyczynić się do obniżenia emisji CO2 i zużycia metali szlachetnych".

Nissan podejmuje szereg działań w ramach „Błękitnego obywatelstwa" odzwierciedlającego dążenie firmy do ochrony Błękitnej Planety oraz obywatelską postawę korporacji funkcjonującej w symbiozie z ludźmi i społeczeństwem. Działania te obejmują zarówno kwestie globalne, takie jak ochrona środowiska, jak i inicjatywy na rzecz społeczności, promowania różnorodności oraz zapewnienia mobilności jak największej rzeszy ludzi. Nissan kontynuuje realizację „Zielonego Programu Nissan 2010" opartego na idei „Błękitnego obywatelstwa", wprowadzając na rynek efektywne technologie, produkty i usługi.

*1: w samochodach osobowych produkowanych masowo (badania firmy Nissan)

*2: w porównaniu z silnikami benzynowymi Nissana z tego samego segmentuRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »