Firma » Bankowość

Nowe produkty strukturyzowane w ING

Nowe produkty strukturyzowane w ING
Zobacz więcej zdjęć »
ING Bank Śląski z początkiem czerwca rozpoczął kolejną subskrypcję produktu strukturyzowanego - Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Agro-Zysk”.

Ponadto, klientom z segmentu Private Banking zostaną zaoferowane dwa nowe produkty - Inwestycyjne Lokaty Terminowe „Zyskowne Perspektywy" i „Stawiamy na Złotego".

„Dzisiaj rozpoczęliśmy oferowanie drugiej tury Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego „Agro-Zysk" - produktu strukturyzowanego w konwencji grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Analogicznie jak w przypadku wcześniejszej oferty, dochodowość IPU „Agro-Zysk 2" jest uzależniona od zmiany cen produktów rolnych, takich jak m.in. pszenica, kukurydza czy soja. Produkt jest skierowany do klientów detalicznych, w tym również z segmentu Personal Banking.

Natomiast już od 3 czerwca b.r. klienci z segmentu Private Banking będą mogli skorzystać z dedykowanych tej grupie klientów produktów strukturyzowanych oferowanych w formule Inwestycyjnej Lokaty Terminowej - będzie to ILT „Zyskowne Perspektywy" i ILT „Stawiamy na Złotego". Produkty są zróżnicowane zarówno pod względem wykorzystanych w nich aktywów bazowych, jak i horyzontu inwestycyjnego" - powiedział Dariusz Maliszewski, zarządzający Wydziałem Produktów Strukturyzowanych w ING Banku.

 Przypominamy, że Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Agro-Zysk 2" to program inwestycyjno-ubezpieczeniowy z jednorazową wpłatą skierowany do klientów indywidualnych. Jego dochodowość zależy od zachowania Indeksu Indeks S&P GCAGP, w skład którego wchodzi 8 klas towarów rolnych, tj. pszenica, kukurydza, soja, bawełna, cukier, kawa i kakao.

Kwoty wypłacone na koniec inwestycji po zakończeniu ubezpieczenia nie podlegają 19%-owemu podatkowi od dochodów kapitałowych, tzw. „podatkowi Belki". Minimalna kwota lokaty to 10 tys. zł na okres 24 miesięcy. Subskrypcja potrwa do 12 czerwca b.r.

Inwestycyjne Lokaty Terminowe „Zyskowne Perspektywy" i „Stawiamy na Złotego" to produkty dedykowane wyłącznie klientom z segmentu Private Banking. Minimalna kwota dla każdej z lokat to 25 tys. zł. Subskrypcje obu produktów potrwają do 19 czerwca b.r.

„Zyskowne Perspektywy" to 24-miesięczna inwestycja, której dochodowość będzie wynikała ze zmian wartości Indeksu S&P BRIC 40 obliczanego na podstawie notowań akcji 40 spółek z krajów „BRIC" - Brazylii, Rosji, Indii i Chin.

„Stawiamy na złotego" to inwestycja 12-miesięczna, której zysk będzie wynikał z umocnienia się złotego w stosunku do dolara amerykańskiego. Subskrypcja obu produktów potrwa do 19 czerwca b.r.

Podobnie jak wszystkie produkty strukturyzowane oferowane dotychczas przez ING Bank Śląski, Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjne Lokaty Terminowe poza możliwością osiągania zysków dają 100% gwarancji zainwestowanego kapitału w dacie ich zakończenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »