Firma » Praca

O czym warto pamiętać na rozmowie rekrutacyjnej?

Po tygodniach poszukiwania pracy, wysyłania CV i listów motywacyjnych, w końcu dzwoni telefon. Jesteś zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Od tego, jak wypadniesz, zależy, czy dostaniesz wymarzony etat. Jak się przygotować do rozmowy z potencjalnym pracodawcą?

Po pierwsze: Zdobądź informacje na temat firmy, do której idziesz na rozmowę

Rozmowa rekrutacyjna ma na celu sprawdzenie, czy jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko. Pierwszy – najtrudniejszy etap poszukiwania pracy, jest już za Tobą. Czytając ogłoszenia i przeszukując bazę cv, pracodawca wybrał właśnie Twoją aplikację, co oznacza, że wzbudziłeś jego zainteresowanie na tyle, ze zechciał się z Tobą spotkać i porozmawiać. Teraz przed Tobą kolejne zadanie – zanim pójdziesz na rozmowę, powinieneś zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat firmy, która się do Ciebie odezwała. Wejdź na stronę internetową potencjalnego pracodawcy, zobacz czym się zajmuje przedsiębiorstwo, sprawdź aktualności i bieżące wydarzenia. Dzięki temu Twój rozmówca przestanie być anonimowy, a Ty zyskasz większa pewność siebie.

Po drugie: Zadbaj o pierwsze wrażenie

Z pewnością słyszałeś, jak ważną rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Według naukowców już kilka sekund wystarczy, aby druga osoba wyrobiła sobie zdanie na nasz temat. Rekruter będzie oceniał nie tylko Twój ubiór, ale tez sposób zachowania, gesty i mimikę twarzy. Wybór stroju na rozmowę kwalifikacyjną powinien być uzależniony od stanowiska, o jakie się ubiegasz. Jeśli aplikujesz o pracę w banku lub urzędzie, wybierz tradycyjny, biało-czarny zestaw. Idąc na rozmowę do agencji reklamowej lub instytucji, zajmującej się sztuką, możesz sobie pozwolić na mniej formalny strój, ważne jednak, aby nie był zbyt ekscentryczny.

Po trzecie: Pochwal się osiągnięciami zawodowymi i kwalifikacjami

Podczas rozmowy rekruter będzie chciał sprawdzić, czy informacje które znajdują się w wysłanej przez Ciebie aplikacji, są prawdziwe. Baza cv daje Ci możliwość selekcji danych, które udostępniasz pracodawcy, co zwiększa Twoja kontrolę nad całym procesem rekrutacji. Naucz się mówić o swoich sukcesach i doświadczeniu zawodowym w sposób kompetentny i rzetelny. Pamiętaj, aby nie idealizować swojej osoby. Rekruter może Cię również zapytać o Twoje słabe strony, Staraj się wówczas opowiedzieć o nich w taki sposób, aby pokazać, że jesteś w pełni świadomy wad, które posiadasz. Przygotuj się również na pytania, które pojawiają się niemal na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawca zapyta z pewnością, co wiesz na temat jego firmy, dlaczego chcesz w niej znaleźć zatrudnienie oraz co spowodowało że zmieniasz lub poszukujesz pracy.

 

Więcej informacji o bazie cv dostępnych jest na stronie http://narodowabazacv.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »