Dom » Wnętrza

Odpływ liniowy - jak dobrać odpowiedni?

Odpływ liniowy - jak dobrać odpowiedni?
Zobacz więcej zdjęć »
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że łazienka jest jednym z pomieszczeń, które najtrudniej wyremontować. Podczas tworzenia jej projektu nie wystarczy wziąć pod uwagę samych kwestii wystroju wnętrza i jego estetyki.
Każde rozwiązanie warto dokładnie przemyśleć pod względem funkcjonalności, aby w przyszłości zminimalizować ryzyko przykrych awarii. Nawet najmniejszy błąd może wymagać dodatkowego remontu, który nigdy nie należy do najtańszych decyzji.

Odpływ liniowy – kiedy warto go wybrać?

Wbrew pozorom nowoczesne aranżacje wnętrz dotyczą nie tylko wystroju sypialni i salonu. Coraz większą uwagę zwraca się na zaprojektowanie łazienek w taki sposób, żeby nie tylko były bardzo praktyczne, ale też przyciągały spojrzenia i pozwalały na prawdziwy relaks. Dlatego odpływ liniowy i prysznic bez brodzika cieszą się obecnie tak dużą popularnością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Odpływ liniowy to trend w urządzaniu łazienki

W standardowych prysznicach to brodzik sprawia, że kabina prysznicowa jest bardziej odseparowana od reszty łazienki oraz chroni przed zalaniem pomieszczenia. W przypadku bardziej nowoczesnych modeli taką samą funkcję pełni odpływ liniowy i odpowiednie pochylenie podłogi. Dlatego przed wykonaniem projektu łazienki warto poznać wszystkie zalety prysznica bez brodzika:

  • więcej możliwości aranżacji wnętrza,
  • optyczne wrażenie większej przestrzeni,
  • nowoczesny i estetyczny wygląd,
  • możliwość wyboru niestandardowego kształtu kabiny,
  • łatwiejsze wejście dla osób starszych i dzieci.


Wszystko, co warto wiedzieć o odpływach liniowych

Najlepiej zdecydować się na dany model prysznica jeszcze przed rozpoczęciem remontu.W przypadku kabiny bez brodzika wstępny projekt łazienki będzie się nieco różnił – w takim pomieszczeniu pojawi się więcej miejsca, które warto odpowiednio zagospodarować. Dobrze też wiedzieć, że wbrew pozorom wybór odpowiednich elementów dla takiego prysznica wcale nie jest skomplikowany. Zazwyczaj profesjonalni wykonawcy przedstawiają klientowi możliwe rozwiązania, a na ostateczną decyzję często mają wpływ względy estetyczne. Nowoczesny odpływ liniowy wyróżnia się różnymi długościami czy wyglądem, który bez problemu można dopasować do wystroju całej łazienki. Na łatwe odprowadzenie wody ma wpływ odpowiednie pochylenie posadzki, które podczas codziennego użytkowania jest nieodczuwalne.



Najważniejsze informacje o montażu odpływów liniowych

Przy montażu tego typu prysznica i odpływu bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich folii oraz taśm uszczelniających, które minimalizują ryzyko zalania pozostałych pomieszczeń. Sam odpływ liniowy składa się natomiast z korpusu, osadnika i syfonu. Zazwyczaj jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu świetnie się prezentuje przez długie lata. Jego czyszczenie także nie należy do zbyt trudnych zadań. Wystarczy zdjąć górne elementy i oczyścić syfon lub zdecydować się na specjalne sitko, które zatrzymuje różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu prysznic bez brodzika jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu, a sprzątanie łazienki zajmuje mniej cennego czasu.

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, warto przedyskutować je ze specjalistą. Jest to osoba, która doradzi Ci, jaka opcja najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience i da gwarancje, że będziesz mógł długo cieszyć się idealnym stanem pomieszczenia po remoncie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »