Kultura, sztuka » Kultura

Oki zaprasza na pierwszą w Polsce, indywidualną wystawę Goshki Macugi

Oki zaprasza na pierwszą w Polsce,  indywidualną wystawę Goshki Macugi
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Oki współpracuje z Zachętą Narodową Galerią Sztuki przy pierwszej dużej, indywidualnej wystawie Goshki Macugi zorganizowanej w instytucji publicznej.

Wystawa trwa od  2 grudnia do 19 lutego. Na wystawie „Goshka Macuga. Bez tytułu” artystka zaprezentuje prace związane z problemem cenzury w sztuce polskiej po 1989 roku, atakami na obiekty sztuki, artystów, kuratorów, dyrektorów, instytucje.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPrace zostały przygotowane specjalnie dla Zachęty Narodowej Galerii Sztuki i odwołują się do wydarzeń związanych z tą instytucją. Artystka, przygotowując wystawę, pracowała w oparciu o archiwa galerii: dokumentacje wystawy, wycinki prasowe, ale też mniej oficjalne listy czy księgi wpisów, skarg i wniosków.

Jako firma jesteśmy dumni z faktu, że współpracę z Zachętą rozpoczynamy od wyczekiwanej i ściśle związanej z historią galerii wystawy artystki - Goshki Macugi. Angażując się w promocję sztuki współczesnej w Polsce, otwieramy też nowy rozdział w historii Oki – mówi Jacek Tarkiewicz, Dyrektor Marketingu OKI Systems (Polska).

Goshka Macuga urodziła się w 1967 roku w Warszawie. Studiowała w Central Saint Martins School of Art i w Goldsmiths College w Londynie. W 2008 roku znalazła się w gronie czterech nominowanych do prestiżowej nagrody Turner Prize, przyznawanej najwybitniejszym młodym brytyjskim artystom. Wystawiała m.in. w Whitechapel i Tate Britain w Londynie, w Kunsthalle Basel. W kwietniu 2011 otworzyła indywidualną wystawę  w Walker Art Center w Minneapolis. Weźmie też udział w najbliższej edycji Documenta w Kassel. Laureatka Arnold-Bode-Preis 2011. Mieszka i pracuje w Londynie. 

Wystawie będzie towarzyszyła seria wydarzeń poświęconych zagadnieniom cenzury w sztuce. Więcej informacji na stronie www.zacheta.art.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »