Firma » Biura

OknoPlus do biura – profesjonalny wybór

OknoPlus do biura – profesjonalny wybór
Zobacz więcej zdjęć »
To m.in. okna decydują o komforcie korzystania z pomieszczenia. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa, prywatności, temperaturę, światło, akustykę we wnętrzu, a to przekłada się na samopoczucie osób, które w nim przebywają. W przypadku przestrzeni biurowej rzutuje na efektywność pracowników.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To okna i drzwi w dużej mierze decydują o komforcie korzystania z danego pomieszczenia. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i prywatności, temperaturę otoczenia, światło i akustykę we wnętrzu, a to bezpośrednio przekłada się na samopoczucie osób, które w nim przebywają. W przypadku przestrzeni biurowej komfort pracowników rzutuje z kolei na ich efektywność. Dlatego dobór systemów okienno-drzwiowych do firmy jest tak istotny. Jakie rozwiązania proponuje w tym zakresie OknoPlus?

 

Oto kilka przykładów spośród najnowszych propozycji firmy…

 

Duże, ale energooszczędne

 

Przeszklenia formatu XXL w biurach to nie tylko kaprys architektów wnętrz. Rzeczywiście szklana ściana w firmie robi efekt WOW, ale ma też swój wymiar praktyczny. Im więcej jest na open space naturalnego oświetlenia, tym mniejsze rachunki firma płaci za prąd, tym mniej żarówek zużywa etc. Nowoczesne, wielkogabarytowe rozwiązania okienne nie sprawiają wcale, że pomieszczenie trzeba mocniej dogrzewać. Takie przeszklenia, dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym w ich produkcji, są wręcz energooszczędne. Aspekt ekonomiczny i ekologiczny takiego wyboru przekonuje wielu inwestorów.

 

Proponujemy do firm okna z pakietem trzech szyb, które zapewniają, nawet przy dużej powierzchni, doskonałą izolację termiczną i zysk ciepła z energii słonecznej na poziomie nawet g=71% (vs standardowe 50%). Stosujemy jedne z najbardziej energooszczędnych szyb dostępnych obecnie na rynku, z najcieplejszą na świecie ramką Swisspacer, która uszczelnia zespolenia. Nasze produkty, jeśli chodzi o współczynnik przenikania ciepła (Uw), spełniają już normy, których wprowadzenie w życie przewidziane jest dopiero na 2021 rok – mówi Tomasz Kurek, doradca klienta OknoPlus.

 

Więcej światła i mniej

 

Im więcej naturalnego światła w biurze, tym lepiej czują się w nim pracownicy. Promienie słoneczne, szczególnie te przedpołudniowe, wpływają na człowieka pobudzająco i motywują do działania. Te popołudniowe natomiast wyciszają, co łagodzi nieco poziom stresu odczuwany po kilku godzinach w pracy. Odpowiednio duża dawka światła dziennego podbija również kreatywność i polepsza samopoczucie, a także – o czym się zapomina – wpływa na zdrowszy sen i efektywniejszy wypoczynek w nocy. To z kolei potem na koncentrację i produktywność. Dlatego warto stawiać w firmach nie tylko na duży rozmiar okien, ale także na szczególne właściwości szyby.

 

Zdecydowanie polecamy ECLAZ z naszej oferty. Szyby wykonane z tego szkła to zupełnie nowa jakość. Wpuszczają do wnętrza więcej światła niż wszystkie inne (przezierność jest tu na poziomie nawet 80%) i – co istotne – nie przekłamują jego kolorów. To prawdziwa gratka dla estetów i wszystkich tych, którzy w swojej pracy, bardziej niż pozostali, potrzebują naturalnego światła słonecznego (jak choćby artyści czy projektanci). Takie maksymalne doświetlenie pomieszczenia, szczególnie, gdy jego okna wychodzą na przykład na północną stronę, pozytywnie wpływa na zdrowie i nastrój przebywających w nim po kilka godzin dziennie osób – przekonuje Tomasz Kurek z OknoPlus.

 

O samopoczuciu w biurze i efektywności pracowników decyduje wiele czynników. Jednym z najważniejszych, obok dostępu do naturalnego światła czy odpowiedniej temperatury otoczenia, jest poziom hałasu w pomieszczeniu, w którym się pracuje. Poza samą aranżacją wnętrza, wpływa na niego również to, co słychać zza zamkniętego okna. Aby ludzi w czasie pracy nie rozpraszały dźwięki ulicznego ruchu, prac budowlanych prowadzonych nieopodal etc., warto zainwestować w dźwiękoszczelność szyb i/lub szczelnie zamykane okna, które również chronią przed hałasem.

 

Do biur zlokalizowanych w głośnych centrach miast polecamy rozwiązania z pakietami szyb akustycznych, jak na przykład SILENCEcity, które wyciszają miejski zgiełk nawet o 38 decybeli (przy standardowych osiągach innych szyb na poziomie 32 db). SILENCEair z kolei to opcja niezbędna w sytuacjach, w których w danej lokalizacji hałas generują przelatujące samoloty. Tłumi ona bowiem fale dźwiękowe o uciążliwych częstotliwościach związanych z ruchem lotniczym (słyszalnym na poziomie mniej więcej 70-90 dB), wyciszając hałas o 45 dB – wyjaśnia ekspert OknoPlus.

 

Transparentnie lub dyskretnie

 

Szyby w biurze to nie tylko kwestia okien czy przeszklonych drzwi. Bardzo częstym rozwiązaniem są tez przeszklone pomieszczenia. Stosuje się taki zabieg między innymi wtedy, gdy dane wnętrze trzeba doświetlić lub na przykład jest ono na tyle małe, że transparentność jednej czy dwóch ścian jest wręcz niezbędna dla polepszenia samopoczucia użytkowników takiego biura. Można pozbyć się w ten sposób klaustrofobicznego efektu wewnątrz, a jednocześnie zachować odrębność akustyczną przestrzeni. Co jednak z prywatnością? Okazuje się, że jest na to sposób. Przeszklenie może być, zależnie od potrzeby chwili, przezroczyste lub matowe.

 

Zarówno szklane konstrukcje przesuwne, jak i elementy fix mogą bazować na – coraz popularniejszym obecnie – aktywnym szkle Priva-lite. Jego „magia” polega na zmiennych właściwościach. Elektryczne sterowanie przeziernością takiej szyby pozwala przysłowiowym jednym kliknięciem zamienić ją błyskawicznie w matową, zapewniając tym samym dyskretną strefę prywatności w przeszklonym biurze. Warto zaznaczyć przy tym, że przeszklenie nadal zachowuje swoją funkcjonalność, oferując mimo zmatowienia, wysoką przepuszczalność światła – dodaje Tomasz Kurek.

 

Wygoda użytkowania plus design

 

Tak. Wygoda użytkowania biura i poszczególnych rozwiązań w nim zaimplementowanych, jak również sam ich design, także wpływają na samopoczucie pracowników. W końcu w komfortowo urządzonym i przyjemnym dla oka wnętrzu przebywa i pracuje się lepiej. Dlatego w nowoczesnych firmach chętnie montuje się zdalnie sterowane żaluzje w oknach, zamki w drzwiach z klawiaturą numeryczną lub czytnikiem linii papilarnych zamiast klucza, czy bajecznie lekko przesuwane konstrukcje okienne. Design samych okien też nie jest bez znaczenia. To przecież najważniejszy, najbardziej przyciągający uwagę element w większości pomieszczeń biurowych.

 

Najlepsze wrażenie, pod względem użytkowym i designerskim, robią od wielu sezonów duże przeszklenia, okna z ukrytym skrzydłem, wysmuklone albo aluminiowe profile w kolorze innym, niż standardowy. Wszystko to mamy w ofercie. Modnie i nowocześnie wygląda antracyt, ale coraz więcej firm odważnie aranżuje wnętrza typu open space, decydując się także na przykład na niebieskie czy zielone ramy okienne – zwłaszcza, jeśli barwy te zgadzają się z identyfikacją wizualną marki i dobrze „spinają” całą aranżację. Wybór możliwości jest ogromny, a my każde zamówienie dostosowujemy do indywidualnych wymagań i potrzeb – podsumowuje przedstawiciel OknoPlus.

 

***

 

Warto pamiętać, że w dobie tak zwanego rynku pracownika, a nie pracodawcy, to firmy konkurują ze sobą w pozyskiwaniu ludzi do pracy. Jak pokazują ostatnie badania, jednym z mocnych argumentów w tej rywalizacji o dobrych specjalistów (zwłaszcza tych z pokolenia Y) jest atrakcyjność biura i komfort pracy w nim. Zainwestowanie w nowoczesne, funkcjonalne i designerskie rozwiązania się po prostu opłaca.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

netafora

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »