Rozrywka i wypoczynek » Sport

Orange sport nagrodzony na Festiwalu Filmów i Programów Sportowych

Orange sport nagrodzony na Festiwalu Filmów i Programów Sportowych
Zobacz więcej zdjęć »
Orange sport otrzymał główną nagrodę w kategorii „Sporty drużynowe" - za „Ruch Chorzów - Górnik Zabrze po Śląsku", czyli koncept komentowania meczów śląskich drużyn w gwarze. Kanał otrzymał również nagrodę w kategorii „Programy sportowe", za autorski program piłkarski dla dzieci - „Zebi Gool!".

Festiwal Filmów i Programów Sportowych w Gdyni - organizowany w Polsce już po raz trzeci, ma na celu wspieranie rozwoju artystycznych i kulturalnych tendencji w świecie telewizji i filmów, promowanie sportu i zasad olimpizmu.

Jest jednym z etapów międzynarodowego konkursu, którego finał odbywa się w Mediolanie. Jury tworzą znawcy sztuki filmowej i znani sportowcy. Pratonami konkursu są m.in. Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz International Paraolympic Committee.

Orange sport otrzymał aż pięć nominacji w czterech kategoriach: w kategorii sporty drużynowe za dokument "Ruch Chorzów - Górnik Zabrze po Śląsku", reportaż „"Dzień z... - Polonia Warszawa", programy sportowe: „Zebi Goool!" i „Piękna forma" oraz serwis www.orangesport.pl w kategorii „Nowe media".

W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało w sumie 156 filmów, klipów i programów telewizyjnych - produkcji krótkometrażowych i pełnometrażowych w kategoriach: „Duch Olimpizmu", „Sporty Indywidualne", „Sporty Drużynowe", Wielcy Mistrzowie", „Reportaż", „Programy Sportowe" oraz „Nowe Media" z 37 krajów. W tym roku przyznano również trzy nagrody dla osobowości sportowej roku dla tenisistki stołowej Natalii Partyki, zapaśnika Andrzeja Wrońskiego oraz kolarza Tadeusza Mytnika.

Orange sport to kanał telewizyjny uruchomiony 8 sierpnia 2008 przez Telekomunikację Polską. Transmituje na żywo aż 6 meczów w każdej kolejce rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. W programie znajdują się też m.in. transmisje francuskiej i portugalskiej ligi piłkarskiej, NBA, szwedzka liga żużlowa, turnieje tenisowe WTA, a także autorskieh programy i magazyny. Orange sport jest dostępny na platformach telewizyjnych TP oraz Cyfry+. Więcej na: www.orangesport.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »