Gospodarka » Przemysł

Pierwszy MOP LOTOS-u już otwarty

Pierwszy MOP LOTOS-u już otwarty
Zobacz więcej zdjęć »
Spółka LOTOS Paliwa oddała właśnie do użytku pierwsze tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych. Stację wraz z całą ofertą usług skierowanych do kierowców uruchomiono w Kołbaskowie, przy autostradzie A6 prowadzącej z Polski do Niemiec.

Oprócz dystrybutorów z tradycyjnymi paliwami obiekt wyposażony jest również w 4 stanowiska sprzedaży AdBlue oraz tyle samo dystrybutorów umożliwiających szybie tankowanie TIR-ów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dodatkowo w ofercie stacji znajduje się m.in. sklep z szeroką ofertą handlową a także duży parking z myślą o kierowcach TIR-ów i aut osobowych.  

- Czas kryzysu jest tak samo ciężki dla wszystkich graczy rynkowych, jednak co pokazuje ostatnia inwestycja marka LOTOS w tym trudnym okresie staje się coraz silniejsza. W tym roku nasza strategia rozwoju sieci skupi się przede wszystkich na dalszej rozbudowie nowoczesnych placówek dysponujących kompleksową ofertą skierowaną do klientów. Szczególny nacisk kładziemy na rozbudowę stacji przy autostradach, które zapewniają koncernom najwyższe marże - podkreśla Hanka Krzyżańska, prezes LOTOS Paliw.

- Stacja w Kołbaskowie będzie obsługiwała między innymi naszych klientów flotowych, posługujących się kartami LOTOS Biznes. Będzie na niej dostępny również program premiowy Navigator - dodaje Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji LOTOS Paliw. - Nie zabraknie także supernowoczesnych paliw Dynamic, które na początku tego miesiąca uhonorowano tytułem „Europrodukt 2009".    

Budowę kolejnych MOP-ów - przy autostradach A2 i A4 LOTOS Paliwa rozpoczną we wrześniu tego roku. Obiekty te zostaną oddane do użytku z początkiem 2010 r.    

23 października ubiegłego roku, w zakończonym przez GDDKiA przetargu, LOTOS uzyskał prawo do budowy aż sześciu stacji paliw przy autostradach A2 (odcinek Konin - Stryków) i A4 (odcinek Wrocław - Katowice). Postępowanie przetargowe trwało równy rok, a jego uczestnikami byli główni operatorzy sieci stacji na krajowym rynku. Przedmiotem przetargu było wówczas 7 par MOP-ów w 5 zespołach (po dwa i cztery MOP-y). LOTOS złożył oferty dotyczące wszystkich oferowanych zespołów. Najwyższe wyniki spośród wszystkich oferentów koncern osiągnął w zakresie 4 par. Jednak z uwagi na ograniczenia wynikające z zasad przetargu LOTOS mógł objąć dzierżawą jedynie 3 pary MOP w lokalizacjach: Police/Łęka (A2), Witowice/Oleśnica (A4) i Rachowice/Kozłów (A4).   GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

Warto przypomnieć, że w ramach zaktualizowanej strategii dotyczącej segmentu handlowego LOTOS do 2012 roku planuje zwiększyć swój udział w detalicznym rynku sprzedaży paliw do 10%, podnieść efektywność swoich obiektów oraz umocnić wizerunek nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się sieci stacji.

W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki LOTOS Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 318 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. LOTOS Paliwa posiadają również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »