Motoryzacja » Transport

PM Group zaangażowany w inwestycje PAŻP

PM Group oceni plany inwestycyjne Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pod względem środowiskowym. Do 2015 roku PAŻP zamierza zbudować urządzenia nawigacyjne, radiowe i radarowe za ponad 500 mln zł. Inwestycje przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej kraju.

PM Group wspólnie z firmą Ernest & Young opracuje na zlecenie PAŻP studium wykonalności dla Projektu „Rozwój Infrastruktury Państwowego Organu Zarządzania Ruchem Lotniczym".

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (Priorytet VI Drogowa i lotnicza sieć TEN-T; Działanie 6.3; Rozwój sieci lotniczej TEN-T).

Zadaniem zespołu PM Group jest opracowanie analizy oddziaływania na środowisko, która wejdzie w skład studium wykonalności projektu. Międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska sprawdzi, czy projekt budowy urządzeń radiowych i nawigacyjnych jest zgodny z polskimi i unijnymi przepisami, dotyczącymi ochrony środowiska. - Analiza określi, które planowanych inwestycji będą wymagały uzyskania decyzji środowiskowej - mówi Adam Rak, ekspert ds. ochrony środowiska PM Group. Inwestycje zostaną też prześwietlone pod kątem zlokalizowanych w Polsce obszarów chronionych Natura 2000. - Zestawimy również plany inwestycyjne PAŻP z rozbudową portów lotniczych - dodaje Adam Rak.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamierza zmodernizować lub zbudować kilkadziesiąt urządzeń nawigacyjnych, radiowych i radarowych. Staną one m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie. Część z nich będzie zlokalizowana na terenie portów lotniczych lub w ich otoczeniu, ale niektóre będą rozproszone po całym kraju. Inwestycje będą miały na celu poprawę płynności (brak opóźnień) i bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Budowa urządzeń PAŻP przyczyni się także do większego uniezależnienia realizacji operacji lotniczych od warunków atmosferycznych.

Międzynarodowa firma PM Group ma duże doświadczenie w branży lotniczej - pracowała dla większości lotnisk w Polsce. Takie miasta jak Modlin, Poznań, Warszawa czy Legnica korzystały z jej analiz i studiów wykonalności, planując nowe inwestycje w portach lotniczych. Eksperci PM Group opracowali na przykład plan generalny rozwoju lotniska w Radomiu na najbliższe 30 lat. Podobny plan powstaje dla lotniska w Gdańsku. Z analiz wykonalności PM Group korzystały lotniska w Modlinie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Białymstoku i Krośnie. W Świdniku PM Group stworzył koncepcję nowego terminalu wraz z infrastrukturą.

Informacje o PM Group Polska

PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, zarządzającą realizacją inwestycjami i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura na wszystkich kontynentach. Na całym świecie zatrudnia blisko 1800 osób. W rodzimej Irlandii jest największą firmą inżynierską i liderem w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Krakowie. Polski oddział PM Group zatrudnia około 270 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Cadbury Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg".

W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko - Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku nagrodzono ją tytułem Lidera Eko-inwestycji za projekt poprawy gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji jeleniogórskiej. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PM Group Polska
http://www.pmgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »