Technologie » Internet

Poczta w nazwa.pl dla mobilnych!

Poczta w nazwa.pl dla mobilnych!
Zobacz więcej zdjęć »
Firma NetArt, właściciel serwisu nazwa.pl, po raz kolejny rozszerzył pakiet oprogramowania oferowanego wraz z serwerami Active. Tym razem jest to narzędzie dla osób, które korzystają z poczty e-mail poza biurem czy domem. Do pakietu narzędzi Active dołączył Active.office lajt.

W niecały kwartał od udostępnienia Klientom serwisu nazwa.pl multifunkcjonalnego narzędzia Active.office (profesjonalny organizer z funkcją obsługi poczty), do ich dyspozycji oddany zostaje Active.office lajt. Jest to program ułatwiający korzystanie z poczty elektronicznej za pośrednictwem urządzeń mobilnych, tj. telefonów komórkowych czy palmtopów.

„Obecnie zarówno specyfika życia, jak i możliwości technologiczne sprzyjają mobilności w wielu kwestiach - również w przypadku poczty e-mail, która jest dziś jednym z głównych kanałów komunikacji wewnątrz przedsiębiorstw, a także na linii klient-firma. Wprowadzenie Active.office lajt jest wynikiem głębokiej analizy potrzeb naszych Klientów. Narzędzie to sprzyja oszczędności związanej z wykorzystaniem transferu, ułatwia także korzystanie z poczty e-mail poza biurem" - komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt (serwis nazwa.pl).

Active.office lajt to „odchudzona" wersja narzędzia Active.office, co znacznie ułatwia korzystanie z nowego narzędzia użytkownikom dotychczasowo dostępnej aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z książki adresowej utworzonej w Active.office, do wersji „lajt" eksportowane są także wszelkie ustawienia (np. układ folderów), co sprzyja spójności w korzystaniu z obu aplikacji. Nowe narzędzie pozwala na wykonywanie operacji takich, jak wysyłanie, odbieranie i przekazywanie wiadomości, przenoszenie ich pomiędzy folderami, a także oznaczanie statusu wiadomości. Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z protokołu IMAP na serwerach Active w serwisie nazwa.pl. „Protokół IMAP pozwala na pobieranie jedynie części wiadomości, a także samych ich nagłówków. Dzięki temu użytkownik oszczędza transfer serwera, który zużywany jest podczas łączenia z pocztą. Ponadto, optymalizacja samego Active.office lajt oraz ww. zastosowanie IMAP-u ogranicza wydatki Klienta, związane z opłatami za połączenie z Internetem, wykonywanymi za pośrednictwem sieci komórkowych." - dodaje przedstawiciel NetArt.

Active.office lajt (podobnie, jak Active.office) jest darmowym narzędziem, udostępnianym wszystkim Klientom serwisu nazwa.pl, których poczta elektroniczna utrzymywana jest w NetArt. Zaliczają się do nich zarówno Klienci posiadający wykupiony w NetArt hosting, jak i posiadacze darmowych kont e-mail, które aktywować może każdy Abonent domeny obsługiwanej przez firmę.

Więcej o Active.office lajt możesz przeczytać na Blogu NetArt: http://blog.netart.pl/2010/08/24/serwis-nazwa-pl-dla-mobilnych/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »