Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polak na mecie Nissan Titan Desert Race

Polak na mecie Nissan Titan Desert Race
Zobacz więcej zdjęć »
W maratonie rowerów górskich Nissan Titan Desert Race, który rozegrał się na przełomie kwietnia i maja tego roku na marokańskiej pustyni duży sukces odniósł polski zawodnik. Borys Aleksy uplasował się na 34 pozycji na 190 startujących zawodników (155 dotarło do mety).

Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę debiutancki start pierwszego Polaka w historii imprezy, który wziął udział w niej na zaproszenie Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Świetnie sprawili się zawodnicy zespołu NSCEE z Czech: Jan Kubiczek - 18-sta pozycja oraz Jan Kopka - 21.

Wyścig rozpoczął się 27 kwietnia w miejscowości Warzazat i zakończył wieczorem 1 maja w Erfud. Trasa podzielona była na pięć etapów, o długości od 70 do 130 km, i prowadziła przez tereny o zróżnicowanej nawierzchni: 5% piasek, 70% otwarta pustynia (twarde podłoże), 25% twardy szutr. W ciągu pięciu dni rozegrane zostały cztery etapy w ekstremalnych warunkach: trzy etapy górskie i jeden dwudniowy maraton.

Po przylocie do Polski Borys Aleksy tak opisał swoje wrażenia: „Nissan Titan Desert jest niepodobny do niczego, co znamy w Europie. To cos jak rajd Dakar w rowerowym wydaniu. Egzotyczne obrazki przesuwające się przed oczami w niesamowitym tempie. Upal, zmęczenie, a w końcowych etapach - ból. Wreszcie silne emocje, zwłaszcza poczucie przytłaczającej samotności na rozgrzanej pustyni. Zapamiętam je do końca życia"

W tegorocznej edycji w wyścigu wystartowali uznani zawodowcy, co oznacza, że tegoroczna rywalizacja była punktem zwrotnym. O ile wcześniej chodziło przede wszystkim o promocję sportu i zdrowego stylu życia, o tyle tym razem premiowana była właśnie rywalizacja, a w regulaminie większy położono nacisk na współzawodnictwo, które w tych warunkach musi mieć ekstremalny charakter. Nissan jako główny sponsor imprezy zapewnił między innymi pojazdy terenowe do obsługi wyścigu.

W ofercie Nissana znajduje się najszersza oferta samochodów 4x4 na rynku. Oprócz Pathfindera miłośnicy zarówno letnich, jak i zimowych aktywności świetnie znają wszechstronnego X-TRAILa czy legendarnego Patrola. Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą 2 modele czteronapędowych pickupów na rynku; rekreacyjnego Nissana Navarę i roboczego Nissana NP300. Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć również Nissana Qashqai, luksusowe Murano i supersportowego GT-R. Szczegółowe informacje o modelach z napędem na cztery koła znaleźć można na stronie: www.nissan.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »